SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Play likwiduje aplikację dla klientów UPC Polska

Tylko do końca roku działać będzie aplikacja UPC Connect. Za jej pośrednictwem można łatwo zarządzać routerem i domową siecią Wi-Fi. Konsultanci Play zapewniają, że od stycznia 2024 roku takie funkcje będą dalej dostępne, ale w inny sposób.

UPC Connect to aplikacja mobilna, więc można ją pobrać na telefony komórkowe ze sklepów Google Play (urządzenia z Androidem) i App Store (sprzęty od Apple). Darmowa aplikacja powstała dla użytkowników modemów Connect Box lub Giga Connect Box. Można za jej pośrednictwem m.in. zmienić ustawienia routera, sprawdzić urządzenia podłączone do domowej sieci, wstrzymać działanie na konkretnym urządzeniu, zmienić hasło do Wi-Fi

Dzięki UPC Connect można też znaleźć mapę bezpłatnych hotspotów w ramach Wi-Free, czyli internet udostępniany z modemów innych klientów sieci. Ostatnio informowaliśmy, że to rozwiązanie będzie wspieranie jedynie do 15 grudnia. - Wi-Free zostało uruchomione w 2014 roku, kiedy powszechność i prędkość internetu mobilnego była zdecydowanie inna, niż teraz. Obecnie oferowane usługi dostępu do internetu mobilnego znacznie przewyższają standard i parametry rozwiązania wprowadzonego prawie dziesięć lat temu – tłumaczyło w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.

Jak skonfigurować sieć po usunięciu aplikacji?

Konsultanci na infolinii Play, który zastąpił UPC Polska, potwierdzają działanie usługi UPC Connect tylko do końca grudnia. Klienci są informowani o zmianach w korespondencji elektronicznej i pocztowej. Zmiana nie pozwala na bezkarne rozwiązanie umowy z operatorem przed zakończeniem okresu zobowiązania. Play nie zdecydował się wciąż na likwidację usługi UPC TV GO ze streamingiem kanałów telewizyjnych. Choć zamknięto stronę internetową upc.pl, to za pośrednictwem play.pl nadal można korzystać z serwisu Moje UPC, który pozwala na zmianę oferty, wykupienie dodatkowych pakietów i informuje m.in. o pracach technicznych.

Osoby, które po likwidacji UPC Connect będą chciały zmienić ustawienia routera, powinni wpisać w przeglądarce internetowej komputera lub telefonu adres http://192.168.0.1. Na naklejce pod modemem znajduje się hasło potrzebne do uruchomienia panelu sterowania. Po zalogowaniu można zmienić ustawienia, nazwę sieci czy hasło, a także przeglądać urządzenia podłączone do modemu bezprzewodowo i przewodowo.

- Zgadza się. Decyzja o wyłączeniu aplikacji UPC Connect z dniem 31 grudnia 2023 roku podyktowana jest zmianami technologicznymi, które dotyczą oferowanych przez nas usług i urządzeń, jak również z ograniczenia współpracy z dostawcą, który dostarcza nam tę usługę. UPC Connect była bezpłatną aplikacją, a jej wyłączenie nie wpływa na pozostały zakres warunków umów abonenckich. Niezależnie od UPC Connect zarządzanie modemem w dalszym ciągu jest możliwe poprzez stronę www (odpowiedni adres podany jest na obudowie urządzenia) - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Play.

Play zachęca klientów do wymiany routerów i dekoderów

Aplikacja UPC Connect i usługa Wi-Free działały dzięki routerom UPC Polska. Obecnie operator zachęca klientów, aby wymieniali urządzenia na sprzęty Play. - Od początku września wybrani klienci posiadający usługi UPC otrzymują propozycję przejścia na nowe oferty Play na warunkach promocyjnych. Nie jest to wyłącznie wymiana urządzeń na bardziej nowoczesne, czyli Play Box Net oraz Play Box TV, a propozycja zmiany usług na rozwiązania Play. Wyrażenie zgody na naszą propozycję jest całkowicie dobrowolne, klienci nadal mogą korzystać ze swoich usług na dotychczasowych niezmienionych warunkach - informował kilka tygodni temu Play.

W 2020 roku francuska Grupa Iliad za 9,6 mld zł kupiła sieć komórkową Play. Przed rokiem sfinalizowano z kolei przejęcie UPC Polska od Liberty Global za 7,013 mld zł. W rodzimej Francji firma świadczy usługi telefonii komórkowej, internetu i telewizji pod szyldem Free. 31 sierpnia nastąpiło prawne połączenie spółek P4 (operator sieci Play) i UPC Polska. W ostatnich miesiącach zredukowano liczbę punktów obsługi klienta UPC Polska (zamiast niektórych uruchomiono salony Play).

Nie wszystkim zmiany przypadły do gustu. Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło kilkanaście skarg m.in. na spadek jakości usług. W maju pakiety telewizyjne UPC Polska zastąpiono ofertą Play. W starej ofercie było 189 stacji, a w nowej 157. Wprowadzono też możliwość wymiany punktów na dostęp do serwisów streamingowych lub poszczególnych stacji. Było to krytykowane przez część abonentów jako nieczytelne i skomplikowane rozwiązanie. Z czasem dołączono wybrane stacje, których zabrakło w ofercie Play: Eurosport 2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Sport, TVP Nauka i Alfa TVP i TV Republika. Nadal w pakietach brakuje jednak wielu kanałów tematycznych m.in. Telewizji Polskiej. Negocjacje w tej sprawie trwają. Obecnie w skład pakietu Telewizja Max od Play wchodzi 165 kanałów. Razem ze stacjami Eleven Sports i Cinemax to 172 stacje.

Dołącz do dyskusji: Play likwiduje aplikację dla klientów UPC Polska

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Axx
Znowu coś likwidują. Ostatnio nie ma tygodnia żeby nie napisali w mediach, że Play likwiduje jakąś usługę....
odpowiedź
User
Kurde
Znowu coś likwidują. Ostatnio nie ma tygodnia żeby nie napisali w mediach, że Play likwiduje jakąś usługę....

Szara rzeczywistość.
odpowiedź
User
Iliad to zło
Niestety koniec cywilizacji telekomunikacyjnej w Polsce nadszedł, UPC była czymś na wzór Wizja TV obecny Play to Iliad który robi wszystko by maksymalnie obcinać koszty ja już z Play nie mam nic wspólnego od kiedy zaczęli obcinać prędkości 4-5 miesięcy po podpisaniu umowy kto głupi to to kupi ja już głupi nie jestem.
odpowiedź