SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Vectra usuwa z oferty kanał telewizyjny. Czy można rozwiązać umowę?

Sieć kablowa Vectra tylko do końca roku emitowała niemiecką wersję kanału Deutsche Welle. Operator informuje Wirtualnemedia.pl, że stacja nie była gwarantowana w pakietach abonentów.

Kanał o ID: DW (Deutsch) był dostępny na 815 pozycji dekoderów Vectry. 816 pozycję zajmuje anglojęzyczna wersja DW.  Zniknięcie pierwszej stacji nie uprawnia klientów do bezkarnego rozwiązania umowy. - Z końcem roku nadawca zakończy nadawanie kanału DW Deutsch (Deutsche Welle w niemieckiej wersji językowej). Do tej pory nie był on gwarantowany, a od stycznia nie będzie dostępny w naszej ofercie. Abonenci zostaną poinformowani o zmianie za pośrednictwem kanału planszowego - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Vectry.

Niewiele obcojęzycznych stacji w ofercie sieci kablowych

W latach 90. i na początku 2000 zagraniczne kanały stanowiły istotny element oferty operatorów kablowych. Funkcjonowało wtedy jeszcze mało polskich stacji. Wiele sieci oferowało niemieckie: RTL, RTL2, ProSieben, Sat.1, VOX, Deutsche Welle,  francuski TV5, włoski Rai 1, rosyjski Pierwyj Kanał, hiszpański TVE, portugalski RTP Internacional.

Oferta zagranicznych stacji w ostatnich latach jest coraz bardziej „skąpa”, a operatorzy „po cichu” wycofują kolejne stacje. W maju UPC Polska usunął na przykład TV5 Monde. Firma tłumaczyła, że stało się to z przyczyn niezależnych od niej. - Nie uprawnia to klientów do wypowiedzenia umowy w trybie specjalnym, ponieważ nie był to kanał gwarantowany. W bogatej ofercie naszych pakietów pozostaje francuskojęzyczny kanał France24, a także wiele innych programów, m.in. uruchomionych niedawno nowości, jak TBN Polska, SciFi, 13 Ulica, TeenNick – wyjaśniało biuro prasowe Play, właściciela UPC Polska. Operator nie oferuje w umowach konkretnych stacji, tylko liczbę kanałów o danej tematyce.

Klienci Vectry mają do dyspozycji: CNN International, BBC News, Bloomberg, Al Jazeera, EWTN, France 24, DW, Fashion TV, FTV HD (angielski), LRT Lituanica (litewski), Espreso (ukraiński), Freedom (rosyjski), Belsat (białoruski), TV5 Monde, France 24 (francuski)

Osoby zainteresowane legalnym odbiorem większej liczby stacji zagranicznych powinny sięgnąć po ofertę satelitarną. Na Hot Birdzie 13°E, z którego korzystają polskie platformy cyfrowe Polsat Box i Canal+ można oglądać m.in. stacje włoskie czy arabskie. Z kolei Astra 19,2°E pozwala na korzystanie z wielu niemieckich kanałów. Stacje komercyjne, takie jak RTL, RTL2, Sat.1, ProSieben są niekodowane, ale tylko w standardowej rozdzielczości. Wersje HD są kodowane. 

Dołącz do dyskusji: Vectra usuwa z oferty kanał telewizyjny. Czy można rozwiązać umowę?

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ewa
Niech Vectra dorzuci Republikę.
odpowiedź
User
Mir
Popieram usuwanie niemieckich stacji,które realizują politykę szkopska.I tak większość mediów jest w ich rękach a jak doliczyć naszych oplacanych zdrajców politykow i dziennikarzy ,rzeczoznawców. Widać to teaz,Odra to tylko jako skansen nie dla portu itd.Zgadza i realizuje to największy Szkop!
odpowiedź
User
Mir
Popieram usuwanie niemieckich stacji,które realizują politykę szkopska.I tak większość mediów jest w ich rękach a jak doliczyć naszych oplacanych zdrajców politykow i dziennikarzy ,rzeczoznawców. Widać to teaz,Odra to tylko jako skansen nie dla portu itd.Zgadza i realizuje to największy Szkop!
odpowiedź