SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurent TV Trwam ma kilka dni na powrót do walki o multipleks

Spółka Wieczorna.pl, która zgłosiła do konkursu na nadawanie na MUX-1 kanał Radiotelewizja, ma jeszcze niecały tydzień na korektę swojego wniosku koncesyjnego. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poprosiła o to, bo w pierwotnym wniosku tej firmy były błędy.

Konkurent TV Trwam ma kilka dni na powrót do walki o multipleks

We wtorek informowaliśmy, że spółka Wieczorna.pl została wykluczona z rywalizacji o miejsce na MUX-1 dla stacji społeczno-religijnej z przyczyn formalnych. Powodem tej decyzji miał być fakt, że we wniosku nadawca wpisał złe numery statystyczne określające rodzaj działalności spółki (poznaj szczegóły). Krajowa Rada podaje jednak, że nie wykluczyła Wieczornej.pl z konkursu całkowicie, ale poprosiła o dodatkowe wyjaśnienia. Spółka ma jeszcze niecały tydzień, by poprawić swój wniosek, a jej przedstawiciele deklarują, że planują to zrobić. Jeżeliby jednak do tego nie doszło, Wieczorna.pl nie będzie dalej brać udziału w postępowaniu konkursowym.

Odrzucenie wniosku spółki Wieczorna.pl oznaczałoby, że jedynym nadawcą, który ubiegać się będzie o miejsce na MUX-1 dla stacji społeczno-religijnej pozostanie Fundacja Lux Veritatis, która chce umieścić tam Telewizję Trwam. Wcześniej do konkursu na kanał społeczno-religijny zgłosiła się też spółka Media Works należąca do Platformy Mediowej Point Group, ale tuż po starcie postępowania konkursowego się z niego wycofała (dowiedz się więcej).

Łącznie do konkursu na nadawanie na MUX-1 wpłynęło 16 zgłoszeń (więcej na ten temat). Poza stacją społeczno-religijną nadawcy rywalizują także o miejsca dla kanału edukacyjno-poznawczego, filmowego i dziecięcego. Wybrane w konkursie kanały zaczną nadawanie na MUX-1 najpóźniej do końca kwietnia 2014 roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w tej chwili nie podaje, kiedy dokładnie planuje zakończyć konkurs, bo zależy to od procedur formalnych. Bardzo prawdopodobne jest, że nastąpi to jeszcze przed wakacjami parlamentarnymi, które ruszają 26 lipca br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurent TV Trwam ma kilka dni na powrót do walki o multipleks

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Yogidługonogi
To bardzo ciekawa telewizja. Ze strony internetowej wynika, że zajmuje się mydłem i powidłem. Tematów religijnych tam nie ma, społecznych prawie też. Czyli w sam raz dla pana Dworaka na koncesję społeczno-religijną. To dowcipny słup, to znaczy, chciałem napisać: prezes.
odpowiedź
User
okopan
A nie lepiej żeby Dworak ze swoimi urzędasami napisał wniosek temu badziewiu...
odpowiedź
User
koszmarek
Tadek odwiert na dzień dobry wykosi konkurencję której nienawidzi
odpowiedź