SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs Cyfrowego Polsatu zakończony

Animaster - rozstrzygnięcie konkursu

W niedzielę 29 lutego 2004 w telewizji Polsat wyemitowany został ostatni, finałowy odcinek programu Animaster. Spośród kilkudziesięciu prac nadesłanych do konkursu ośmioosobowe jury wybrało trzech finalistów, a także wyróżniło trzy prace. Konkurs Animaster zorganizowany został przez Cyfrowy Polsat przy współpracy z Magazynem 3D, a poświęcony był animacji 3D.

Do finału, w preselekcji, jury wybrało 12 prac. Fragmenty nadesłanych prac oraz nagrodzone filmy można było obejrzeć na antenie telewizji Polsat w pięciu odcinkach Animastera emitowanych w każdą niedzielę lutego tuż po programie Kuby Wojewódzkiego. Konkurs przeznaczony był dla osób lub zespołów grafików zajmujących się tworzeniem animacji 3D. Konkurs został ogłoszony 14 listopada 2003, prace można było nadsyłać do 5 stycznia 2004.

Prace oceniało ośmioosobowe jury w składzie: reżyser Stanisław Mąderek, którego film zrealizowany za pomocą komputera "Stars in Black", przyniósł mu międzynarodową popularność, Konrad Smuga reżyser, realizator superprodukcji w telewizji Polsat "Idol II", "Idol III" oraz Marcin Ziębiński reżyser młodego pokolenia, który wykorzystuje technikę 3D przy produkcji teledysków i filmów reklamowych, Tomasz Bagiński twórca filmu "Katedra" nominowanego do Oscara oraz Jarosław Sawko szef firmy Platige Image, która wykonała animacje 3D do wielu filmów m.in. "Quo Vadis". W ocenianiu prac brali udział także: Grzegorz Biliński z Krakowskiej ASP, Adam Wyrwas zwycięzca Yach Film Festival i Robert Siejka wydawca Magazynu 3D.

Każdy z jurorów mógł przyznać każdej z prac od jednego do stu punktów. Suma punktów określiła miejsce danej animacji w konkursie. I tak:
Miejsce pierwsze w konursie "Animaster" zdobył film "Aparatus" (autor: Marcin Sławek).
Miejsce drugie zajął film "1 - May" (autor: Daniel Zduńczyk).
Miejsce trzecie zdobył film "Ersatz" (autor: Bartosz Kulas).

Ze względu na dość wysoki poziom prac nadsyłanych do konkursu jury postanowiło przyznać dodatkowo trzy wyróżnienia. Wyróżnione filmy to: "Nocna zmiana" autor: Maciej Jackiewicz, "Sen Kowalskiego" autor: Daniel Zduńczyk, "The Hallow City" autor: Piotr Chwalisz.

Konkurs Animaster na najlepszą animację 3D zorganizowany został przez Cyfrowy Polsat. Dominik Libicki Prezes Zarządu Polsatu Cyfrowego S.A. powiedział : " Zdecydowaliśmy się na zorganizowanie tego konkursu, ponieważ uznaliśmy, że nowa dziedzina sztuki, jaką jest animacja 3D nie ma właściwie swojego forum i nie jest bliżej znana szerokiej publiczności. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi mogliśmy się podjąć zorganizowania takiego konkursu na skalę ogólnopolską. Największym komplementem są dla nas opinie laureatów naszego konkursu, którzy bardzo cieszą się, że ich prace zostały zaprezentowane tak szerokiej publiczności i poddane pod osąd tak szacownego i niezwykle profesjonalnego jury".

Program "Animaster" ze względu na swój charakter przeznaczony był dla widowni młodej w wieku 16 - 29 i wśród tej widowni cieszył się powodzeniem. Średni udział (SHR) programu w tej grupie wyniósł 17,3 %, a ostatni odcinek cyklu to udziały bliskie 22%.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs Cyfrowego Polsatu zakończony

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl