SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs dla dziennikarzy

Najlepsi dzienikarze piszący o sprawach związanych z prawem

24 kwietnia w Warszawie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie dla dziennikarzy - publicystów prawnych, organizowanym przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie, Izbę Notarialną w Warszawie oraz dziennik "Gazeta Prawna".

Swoje prace zgłosili dziennikarze prasowi, radiowi i telewizyjni z mediów ogólnopolskich i lokalnych. Jury przyznało jedną nagrodę główną i cztery równorzędne wyróżnienia.

Nagrodę główną - 5000 złotych - otrzymała red. Ewa Sierpińska z Dziennika Polskiego z Krakowa za konsekwentnie prowadzoną kolumnę z poradami prawnymi, zawierającą informacje, porady, przydatne adresy instytucji.

Cztery równorzędne wyróżnienia po 2000 złotych każde przyznano:

1. Redaktor Alinie Suworow i red. Witoldowi Krasuckiemu - autorom cyklu "Tylko u nas" w Pierwszym Programie Telewizji Polskiej za program "Dług z zaświatów"

2. Redaktor Małgorzacie Kolińskiej - Dąbrowskiej z Polskiego Radia (Sygnały dnia) za audycję "Z pierwszej ręki" oraz cyklicznie prowadzoną edukację prawną i komentowanie spraw bieżących związanych z wpływem przepisów prawnych na życie Polaków

3. Redaktor Annie Szybalskiej - Idzik z tygodnika "Przełom" w Trzebini za cykl artykułów podejmujących kwestie prawne istotne na co dzień

4. Redaktor Małgorzacie Ziółkowskiej z Radia Grudziądz za realizowany od czterech lat cykl audycji "na żywo", propagujących bezpieczeństwo w rejonie Grudziądza, z udziałem m.in. przedstawicieli policji, straży miejskiej, rzecznika praw pacjenta.

Gazeta Prawna postanowiła także przyznać specjalne wyróżnienie redakcji tygodnika "Przyjaciółka" i mecenas Elżbiecie Banasiak, za konsekwentnie prowadzoną od wielu lat rubrykę z poradami prawnymi.

Redaktor Ewa Sierpińska z Dziennika Pols

kiego z Krakowa podkreśla, że wśród Polaków jest olbrzymie zapotrzebowanie na informacje i porady prawne.

"Staram się dać im wędkę, a nie rybę. Pokazuję sposoby rozwiązywania wielu problemów, ale unikam załatwiania za czytelników ich indywidualnych spraw".

Konkurs ma na celu popularyzowanie problematyki prawa i praworządności, zwalczanie zjawisk patologicznych w życiu publicznym i gospodarczym, inspirowanie mediów do podejmowania tych zagadnień, a także promowanie autorów pism niespecjalistycznych, podejmujących w mediach problematykę prawną. W trakcie prac jury zwracano uwagę szczególnie na prace autorów upowszechniających w ubiegłym roku w sposób rzetelny - w różnorodnych formach dziennikarskich - tematykę prawa i praworządności oraz przedstawiających właściwie instytucje prawne.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs dla dziennikarzy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl