SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konkurs dziennikarski O Laur Małych Ojczyzn

Z dniem 1 stycznia 2006 roku rozpoczęła się I edycja Konkursu Dziennikarskiego O Laur Małych Ojczyzn.

Celem Konkursu jest promowanie autorów i materiałów dziennikarskich, ilustrujących życie codzienne Wielkopolskich Małych Ojczyzn oraz ukazanie bogactwa życia społecznego, gospodarczego i kulturalnego w społecznościach lokalnych.
 
W konkursie wziąć udział mogą materiały opublikowane w drugim półroczu 2005 roku i w pierwszym półroczu 2006 roku (do dnia 30 czerwca włącznie). Organizatorzy Konkursu będą preferowali publicystykę, zawierającą własny punkt widzenia autora, ukazującą nie tylko problemy i bolączki lokalnych społeczności, ale i sposoby ich przezwyciężania.
 
W konkursie nie mogą brać udziału autorzy współpracujący z tytułami redagowanymi i wydawanymi przez Wydawnictwo POLITAŃSKI - wydawcę KWARTALNIKA NOWOTOMYSKIEGO.
 
Prace oceniane będą w jednej kategorii: „prasa”. Organizatorzy Konkursu powołają jury, w którego skład wejdą medioznawcy oraz dziennikarze. Autor lub autorzy najlepszych materiałów, otrzymają statuetkę Laur Małych Ojczyzn oraz nagrodę pieniężną. Organizatorzy przewidują również wyróżnienia. Kwoty nagród pieniężnych zostaną podane w numerze wrześniowym Kwartalnika Nowotomyskiego.
 
Wręczenie nagród nastąpi w grudniu 2006 roku. Informacje o terminie i miejscu wręczenia nagród zostaną opublikowane na łamach wrześniowego numeru Kwartalnika Nowotomyskiego. Laureaci i uczestnicy Konkursu otrzymają specjalne zaproszenia.
 
Ostateczny termin nadsyłania materiałów mija 10 września 2006 roku. Przesyłka powinna zawierać kserokopie materiałów dziennikarskich (z podaniem nazwy pisma, które opublikowało tekst i termin publikacji) a także kopertę zawierającą imię i nazwisko autora wraz z adresem korespondencyjnym, numerem telefonu i adresem poczty elektronicznej (e-mail).
 
Teksty należy nadsyłać na adres organizatorów Konkursu:
Wydawnictwo POLITAŃSKI,
ul. Obornicka 102
61-003 Suchy Las k.Poznania,
z dopiskiem: „Konkurs dziennikarski O Laur Małych Ojczyzn”.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konkurs dziennikarski O Laur Małych Ojczyzn

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl