SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konkurs na publikacje o niepełnosprawnych intelektualnie

Fundacja Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych 2010 (Fundacja ELIOS2010) organizuje konkurs dla dziennikarzy na najlepsze publikacje dotyczące niepełnosprawności intelektualnej.

Głównym celem konkursu jest propagowanie w mediach przedstawiania osób z niepełnosprawnością intelektualną w taki sposób, który pozwoli na ocieplenie ich wizerunku i zwiększy ich akceptację społeczną. - Czekamy na publikacje, które pokażą jak mówić i pisać o osobach z niepełnosprawnością intelektualną w sposób podmiotowy, podkreślający ich indywidualną tożsamość, przedstawiając ich pracę, hobby i relacje z otoczeniem - mówi Dorota Staszewska odpowiedzialna za działania PR w Fundacji ELIOS2010.

Dziennikarze lub wydawcy mogą zgłaszać materiały do 31 marca 2010 roku przesyłając je na adres: konkurs@profile.com.pl oraz na serwer ftp://ftp.profile.com.pl . W ramach trzech kategorii konkursowych może to być artykuł prasowy / internetowy, audycja radiowa lub program telewizyjny. Materiał musi być opublikowany nie wcześniej niż 1 stycznia 2009.

Wyniki i nazwiska zwycięzców w trzech kategoriach zostaną ogłoszone 5 maja br. Laureaci konkursu zostaną zaproszeni do Irlandii, na Igrzyska Olimpiad Specjalnych rozgrywane między 9 a 13 czerwca br. Wezmą udział w Ceremonii Otwarcia Igrzysk, a także spotkają się z lokalnymi przedstawicielami organizacji Special Olympics Inc.

W konkursowym jury zasiądą: dziennikarze Janina Paradowska, Michał Olszański i Dariusz Wołowski, dr Mariusz Damentko (dyrektor sportowy Olimpiad Specjalnych na Europę i Eurazję) i Radosław Pawelec (językoznawca i wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego).

Wszystkie informacje, łącznie z regulaminem konkursu znajdują się na stronie internetowej Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2010 (www.warsaw2010.eu).

Dołącz do dyskusji: Konkurs na publikacje o niepełnosprawnych intelektualnie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl