SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konrad Sadurski i Renata Grochal zwolnieni z „Gazety Wyborczej”

Dziennikarz gospodarczy Konrad Sadurski i dziennikarka polityczna Renata Grochal w ramach zwolnień grupowych żegnają się z „Gazetą Wyborczą” (Agora). Sadurski był związany z dziennikiem od 1992 roku, a Grochal od 2004 roku.

Article

Konrad Sadurski poinformował Wirtualnemedia.pl, że rozstał się z „Gazetą Wyborczą” za porozumieniem stron, bez obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia umowy.

Dziennikarz zaczął pracę w dziale gospodarczym „GW” w 1992 roku. Przez wiele lat był szefem tego działu, a potem sekretarzem całej redakcji. W 1996 roku został nagrodzony w pierwszej edycji konkursu Citibanku Excellence of Journalism Award, a w kolejnych latach był jurorem w tym konkursie. Ukończył studia o specjalizacji inżynieria biomedyczna na Politechnice Warszawskiej.

Renata Grochal zaczęła pracę w „Gazecie Wyborczej” w 2004 roku. Zajmowała się przede wszystkim relacjonowaniem wydarzeń w polskiej polityce.

To nie jedyne zmiany w „Gazecie Wyborczej”. Nowym szefem działu zagranicznego został Bartosz Wieliński, w przeszłości korespondent „Gazety Wyborczej” w Berlinie. Jego zastępcami są Alicja Dąbrowska i Łukasz Grzymisławski. Hanna Rydlewska, dotąd naczelna Weekend.gazeta.pl, na początku stycznia obejmie stanowisko szefowej newsroomu i zastępcy dyrektor serwisów informacyjnych portalu Gazeta.pl. Nową szefową serwisu Weekend.Gazeta.pl będzie z kolei Anna Budyńska.

Sadurski i Grochal to kolejni dziennikarze, którzy żegnają się z „Gazetą Wyborczą” w ramach zwolnień grupowych trwających w Agorze od połowy października br. Zwolnieni zostali m.in. Jarosław Mikołajewski, Iza Michalewicz, Wojciech Fusek, Maciej Kałkus, Wojciech Mazowiecki, Marek Wielgo, Piotr Skwirowski i Przemysław Zych. „GW” wiosną przyszłego roku zlikwiduje stanowiska korespondentów w Waszyngtonie (zajmuje je Mariusz Zawadzki) i Brukseli (pracuje tam Tomasz Bielecki).

Zwolnienia początkowo miały objąć maksymalnie 135 osób, głównie z zespołu „Gazety Wyborczej”, ale w grudniu rozszerzono to do 190 osób.

Niedawno Agora podpisała wstępną umowę sprzedaży swojej łódzkiej siedziby za 9,7 mln zł, sprzedaży firmie Discovery Polska za 14 mln zł 49 proc. udziałów spółki Green Content, nadającej od 2 grudnia kanał telewizyjny Metro, oraz przedwstępną umowę sprzedaży za 19 mln zł działki przy swojej warszawskiej siedzibie.

Według danych ZKDP w październiku br. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Wyborczej” wynosiła 135 277 egz., o 13,14 proc. mniej niż rok wcześniej. „GW” po raz pierwszy w historii zanotowała pod tym względem niższy wynik od „Super Expressu”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konrad Sadurski i Renata Grochal zwolnieni z „Gazety Wyborczej”

59 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
liczba pi
No cóż.
odpowiedź
User
abc
Tak sie konczy poleganie podmiotow prywatnych na ukladach politycznych...
odpowiedź
User
widz555
Głębokie cięcie, ale chyba coraz bliżej do tętnicy. Papier zamiera, ale internet sam się nie napisze.
odpowiedź
User
@bezczelny
Cieszę się. Pani Grochal nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem.
odpowiedź
User
ABC
Tak sie konczy poleganie podmiotow prywatnych na ukladach politycznych...
Masz na myśli np. od rzeczy czy w tzw. sieci? Był też taki twór jak abc...
94 97
odpowiedź