SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konsolidacja rynku rezerwacji hotelowej online

Giełdowa spółka Netmedia przejęła 5 portali i system rezerwacji hotelowych należących do spółki eHotele.pl.

W styczniu Netmedia zawarła umowy z udziałowcami Hotele.pl, na podstawie których w dniu 8 marca 2007 r. nabyła 100% udziałów Spółki z działającej pod firmą eHotele.pl Sp. z o.o. za łączną kwotę 600.000 zł.

„Przejęcie portali należących do eHotele.pl to realizacja strategii konsolidacji branży e-commerce. Akwizycja pozwoli znacząco zwiększyć udział Netmedia na rynku operatorów rezerwacji hotelowych online. Przejmowany podmiot posiada własny system rezerwacyjny oraz własne umowy z hotelami i firmami, które obsługuje.” - powiedział Andrzej Wierzba, Prezes Zarządu Netmedia.

Serwisy hotelowe należące do eHotele.pl, posiadają w swojej ofercie ponad 300 hoteli z całej Polski.

„Dołączenie do grupy Netmedia oznacza dla naszej firmy możliwość połączenia sił z podmiotem, który jest numerem jeden w zakresie rezerwacji internetowych w Polsce. Liczymy na efekty synergii, płynące z wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych Netmedia, co bez wątpienia przełoży się na obniżenie kosztów obsługi klientów, oraz lepsze warunki współpracy dla naszych partnerów biznesowych.” – twierdzi Adam Bereza Prezes Zarządu eHotele.pl Sp. z o.o.

Jest to już druga akwizycja dokonana przez Netmedia w tym roku. Na początku roku Spółka nabyła także prawa do domen internetowych, oraz serwisów www od podmiotu działającego w branży e-commerce. Pod koniec roku 2006 Spółka podpisała umowę z Orbisem.

eHotele Sp. z o.o. jest operatorem 5 portali: hotelia.pl, ehotele.pl, aboutpoland.com, in-poland.com, hotelia.de. Portale należące do Hotele Sp. z o.o. pojawiły się w sieci Internet w listopadzie 2003r. Od tamtej pory firma realizuje rezerwacje hotelowe online dla klientów biznesowych i indywidualnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konsolidacja rynku rezerwacji hotelowej online

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl