SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Konsorcjum Lecha i Marcelin Management operatorem stadionu w Poznaniu w trakcie UEFA EURO 2012

Konsorcjum Lecha Poznań i Marcelin Management zostało wybrane na operatora Stadionu Miejskiego w Poznaniu w czasie UEFA EURO 2012. Stadion, którym na co dzień zarządza Marcelin Management wspólnie z POSIR, zostanie przekazany UEFA na okres od 11 maja do 22 czerwca. W tym czasie, konsorcjum będzie wykonywało na rzecz UEFA wybrane usługi operatorskie związane z obsługą obiektu przy Bułgarskiej.

Konsorcjum Lecha i Marcelin Management operatorem stadionu w Poznaniu w trakcie UEFA EURO 2012

Zakres obowiązków operatora dotyczy przede wszystkim zabezpieczenia prawidłowego funkcjonowania stadionu w okresie mistrzostw. Wśród funkcji, za które będzie odpowiadał operator są między innymi: ochrona, stewarding, zabezpieczenie medyczne, obsługa techniczna, zapewnienie usług teleinformatycznych oraz sprzątanie i gospodarka odpadami.

„Bycie operatorem stadionu, na którym będą rozgrywane mecze Mistrzostw Europy, to dla nas nowe wyzwanie. Powołaliśmy grupy projektowe, które będą odpowiedzialne za poszczególne obszary funkcjonowania stadionu podczas mistrzostw. Wymogi stawiane przez UEFA są bardzo konkretne, a standard usług jaki musimy zagwarantować niezwykle wysoki” - mówi Bogdan Gleinert, prezes Marcelin Management.

Dla konsorcjum, porozumienie będzie wiązało się również z możliwością dostępu pracowników Lecha i Marcelin Management do części pomieszczeń, z których na co dzień korzystają. Biura znajdujące się na parterze I trybuny zostaną w pełni przejęte przez UEFA. Na I piętrze pozostaną one jednak w większości w dyspozycji klubu. Dział sportu oraz sztab szkoleniowy przeniesie się na czas UEFA EURO 2012 do obiektów klubu we Wronkach.

„Zdajemy sobie sprawę z ogromu pracy, która nas czeka z tym projektem w najbliższym czasie. Przede wszystkim traktujemy je jako szansę na zdobycie cennego doświadczenia, jak również możliwość współpracy z UEFA, która organizuje najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie świata, czyli Ligę Mistrzów czy Ligę Europy” - dodaje Karol Klimczak, prezes zarządu KKS Lech Poznań.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konsorcjum Lecha i Marcelin Management operatorem stadionu w Poznaniu w trakcie UEFA EURO 2012

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl