SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konstanty Młynarczyk dołączył do zespołu dziennikarskiego WP Tech

Były redaktor naczelny „Chipa”, Konstanty Młynarczyk, dołączył do newsroomu WP Tech (Grupa Wirtualna Polska). Będzie zajmował się zarówno technologiami, jak i tematami popularno-naukowymi. - Konstanty przychodzi do nas, aby tworzyć treści premium, także dla odbiorców, którzy na co dzień nie interesują się technologiami - mówi Marcin Bartnicki, redaktor naczelny obszaru Technologie w Wirtualnej Polsce.

Konstanty Młynarczyk, fot. materiały prasowe Article

Młynarczyk to doświadczony dziennikarz technologiczny, związany od lat z pismami o tematyce komputerowej i technologicznej. Najpierw - od 2004 roku - był członkiem redakcji wydawanego przez Grupę Burda pisma „Enter”, w 2007 roku dołączył do redakcji (będącego w portfolio tego samego wydawcy) „Chipa”. W 2012 roku awansował na stanowisko redaktora naczelnego tego pisma.  Gdy w 2017 roku Wydawnictwo Burda ogłosiło, że zamyka „Chipa”, Młynarczyk wraz z częścią zespołu redakcyjnego utworzyli spółkę L-Space i przejęli wydawane serwisu internetowego Chip.pl. W lutym 2020 roku Chip.pl zakończył jednak działalność, a Konstanty Młynarczyk pożegnał się nie tylko z redakcją, lecz – jak zadeklarował - także z mediami technologicznymi.

Teraz jednak wraca - jako dziennikarz w WP Tech. - Konstanty Młynarczyk, jako były redaktor naczelny „Chipa”, ma duże doświadczenie w obszarze IT, ale łączy je z wiedzą na temat nauki. To odpowiada potrzebom całej naszej redakcji. Konstanty przychodzi do nas, aby tworzyć treści premium, atrakcyjne również dla użytkowników, którzy na co dzień nie interesują się nowymi technologiami - komentuje dla portalu Wirtualnemedia.pl Marcin Bartnicki, redaktor naczelny obszaru Technologie w Wirtualnej Polsce.

Jak nam powiedział Młynarczyk - w nowej redakcji będzie zajmował się „tym, co dotychczas”: - W obszarze moich zainteresowań leżą z jednej strony tematy związane ze sprzętem mobilnym, smart fonami, gadżetami, smartwatchami itd. Z drugiej strony - tematy popularno-naukowe, takie jak podbój Kosmosu czy sztuczna inteligencja. Ale także tematy naukowe szerzej rozumiane, jak ewolucja czy wyginięcie dinozaurów - przekazał nam dziennikarz.

W marcu br. sekcja technologiczna WP.pl, miała 1,5 mln odwiedzających i 8,55 proc. zasięgu. Natomiast stronę główną WP.pl w tym samym okresie odwiedziło 13,16 mln internautów, co dało 45,08 proc. zasięgu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konstanty Młynarczyk dołączył do zespołu dziennikarskiego WP Tech

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
Proszę zrobić coś swojego co będzie konkurencją dla WUPE, łonetów, i antyłebów.
Prosimy.
0 0
odpowiedź
User
PK
WP zrobiło z dobrych programów lekkostrawną papkę. Tam chyba nie ma miejsca na wartościowe, pogłębione i specjalistyczne artykuły. Liczy się ilość odsłon, a nie jakość. Nie wróżę nic dobrego, niestety.
4 0
odpowiedź
User
Gr DDK
Dobrze zrobił, a nie jak ten bu bek od elektr owozu, co myślał, że sam zawojuje świat.
3 0
odpowiedź