SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Konsumenci na stałe zmienią swoje nawyki dotyczące rozrywki

Blokada, będąca skutkiem pandemii, wpłynęła nie tylko na nasze zwyczaje zakupowe i spowodowała większe zainteresowanie sklepami online, ale też na to, jak wydawaliśmy pieniądze na rozrywkę.

Fot. Pixabay Article

Prawie połowa konsumentów uważa, że ich nawyki konsumenckie związane z mediami zmienią się na trwałe po pandemii koronawirusa - wynika z badania przeprowadzonego przez Vivendi Brand Marketing wśród 7 tys. konsumentów, m.in. w Chinach, Kolumbii, Francji, Niemczech, Indiach, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Analitycy prognozują, że "cyfrowi tubylcy", czyli konsumenci z Generacji Z (urodzeni po 1993 r.) będą teraz głodni interakcji na żywo i wychodzenia z domu. Z kolei rodziny z małymi dziećmi będą wymagały od mediów cyfrowych rozrywki w domu, co da im możliwość cieszenia się wspólnymi chwilami spędzonymi z rodziną. Maria Garrido, starszy wiceprezes ds. marketingu Vivendi podkreśla, że dla marek najistotniejsze będzie teraz „przyspieszenie treści tworzonych w przestrzeni cyfrowej”, w tym interaktywnej rozrywki.

- Te niespotykane czasy naprawdę wpłynęły na sposób, w jaki konsumujemy rozrywkę. Niemal każdy konsument, z którym rozmawialiśmy na całym świecie, zmienił swoje nawyki podczas blokady - powiedziała Maria Garrido.

Rozrywka w roli społecznej

Rozrywka odgrywała ważną rolę w czasie lockdownu - przede wszystkim pomagała im zabić czas, ale nie tylko. - Odgrywała też rolę społeczną, pomagając nam trzymać się narzuconych w czasie pandemii zasad, ułatwiła ludziom pozostanie w domu i spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa - uważa analityczka.

Jak wykazało badanie Vivendi, po kilku miesiącach przebywania w domu mamy też pilną potrzebę ponownych kontaktów towarzyskich i rozrywki poza domem - aż 44 proc. respondentów planuje jak najszybciej wrócić do kin, koncertów muzycznych, wydarzeń sportowych i teatru.

Z kolei 45 proc. badanych stwierdziło, że oczekuje trwałej zmiany swoich nawyków konsumpcyjnych w nadchodzących miesiącach i latach - 23 proc. przewiduje większy nacisk na media cyfrowe i domowe, a 22 proc. spodziewa się, że konsumenci będą częściej niż przed lockdownem korzystać z rozrywki poza w domu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Konsumenci na stałe zmienią swoje nawyki dotyczące rozrywki

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl