SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziewięciu na dziesięciu Amerykanów ogląda w tygodniu telewizję

88 proc. dorosłych Amerykanów w pierwszym kwartale br. oglądało w tygodniu telewizję linearną - wynika z nowego badania Nielsena. Nieco wyższy poziom konsumpcji odnotowuje w USA radio.

Article

W swoim najnowszym badaniu konsumpcji mediów, Nielsen wskazuje, że 88 proc. Amerykanów po 18. roku życia w przeciętnym tygodniu korzysta z telewizji linearnej. 92 proc. konsumuje radio, 79 proc. treści na smartfonach (w tym aplikacje), a 60 proc. internet na urządzeniach stacjonarnych. Z konsol do gier i urządzeń DVD/ Blue Ray korzysta zaś średnio 15 proc. Amerykanów.

Telewizja linearna jest w USA ponad przeciętą popularna w społeczności osób czarnoskórych (90 proc.), a mniej w społecznościach pochodzenia azjatyckiego (74 proc.). Za to Latynosi więcej niż przeciętni mieszkańcy Stanów konsumują radio (96 proc.).

Jeśli chodzi o czas konsumpcji poszczególnych typów mediów, to na przestrzeni ostatnich kwartałów (Q3 2017r. -  Q1 2018r.) zasadniczo pozostaje na stałym poziomie w przypadku radia. Średni czas jego słuchania wynosi wśród dorosłych Amerykanów ok. godziny i 46-48 minut. Najwięcej czasu Amerykanie poświęcają na telewizję. Treści z regularnej ramówki oglądane są przez średnio 4 godziny i 10 minut dziennie (w pierwszym kwartale br.). To o 16 minut więcej niż w trzecim kwartale roku ubiegłego. Ponad 30 minut każdego dnia oglądane są treści telewizyjne, odtwarzane poza regularną ramówką (np. wcześniej nagrane na dekoder).

W pierwszym kwartale br. treści na smartfonach były konsumowane przez dorosłych Amerykanów przez średnio 2 godziny i 22 minuty dziennie (+8 minut w porównaniu do Q3 2017r.). Internet konsumowany jest na komputerach średnio przez 39 minut dziennie (o minutę mniej niż pół roku wcześniej).

Z badania Nielsena wynika też, ze już 20 proc, dorosłych Amerykanów korzysta z urządzeń sterowanych głosem (jak np. Alexa Amazona). W 80 proc. gospodarstw, gdzie nie ma telewizora, ogląda się  treści wideo.

Wyniki pochodzą z cyklicznego badania Nielsena "Nielsen Total Audience Report".

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dziewięciu na dziesięciu Amerykanów ogląda w tygodniu telewizję

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wincey & wincey
WOW!
odpowiedź