SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

W radiowej Jedynce konwencja PiS zamiast „W Jezioranach”. „Nikt nas nie poinformował”

W niedzielę po południu konwencja PiS w Katowicach była transmitowana przez Polskie Radio nie tylko na antenie PR 24, lecz także w Jedynce. W konsekwencji nie wyemitowano kolejnego odcinka powieści radiowej „W Jezioranach”. -  Nikt nas, twórców Jezioran nie poinformował o tym, że odcinka nie będzie. W ramówce Jedynki Jeziorany są. Decyzja zatem zapadła w ostatniej chwili - napisali twórcy audycji na Facebooku.

Jarosław Kaczyński na konwencji PiS w KatowicachArticle

Start konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach był zaplanowany o godz. 12, ostatecznie wydarzenie rozpoczęło się ok. pół godzony później. Było transmitowane na antenie Polskiego Radia 24, a relacje zaplanowano też w Jedynce. W ramówce tej drugiej stacji w godz. 12:11-12:40 i 14:06-15:00 wpisano „audycję specjalną”.

W konsekwencji „Słowotekę” przesunięto z godz. 12:30 na 12:45. Natomiast powieść radiowa „W Jezioranach” tak jak zwykle miała pojawić się na antenie o godz. 13:07, a druga część „Słodkiego Radia Retro” - o 13:45.

 

Twórcy „W Jezioranach”: z polityką przed wyborami nie mamy szans

Jednak audycje zaplanowane w Jedynce po godz. 13 nie pojawiły się na antenie. - Wygląda na to, że musimy państwa przeprosić nie za swoje winy zresztą. Nikt nas, twórców Jezioran nie poinformował o tym, że odcinka nie będzie. W ramówce Jedynki Jeziorany są. Decyzja zatem zapadła w ostatniej chwili - opisano na facebookowym fanpage’u „Co nowego w Jezioranach? Strona pod patronatem Teatru Polskiego Radia”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Słuchając radia dowiedzieliśmy się, że normalne audycje nie mogą być nadane bo trwa oczekiwanie na przemówienie prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Z polityką przed wyborami nie mamy szans. Mamy nadzieję, że o tym czy mężczyzna leżący w niemieckim szpitalu to Franuk dowiecie się państwo za tydzień. O ile akurat ktoś nie będzie przemawiał. Ale bądźmy dobrej myśli - dodano.

 

Słuchacze oburzeni brakiem „W Jezioranach”

Wielu użytkowników w komentarzach było oburzonych, że nie mogli wysłuchać kolejnego odcinka „W Jezioranach”. - My, wierni słuchacze nie mamy pretensji do twórców powieści w Jezioranach, ale do zarządu polskiego radia, które postanowiło wykorzystać dobre wyniki słuchalności audycji żeby siać siermiężną partyjną propagandę - napisał Przemek Buciak. - To już drugi raz w krotkim czasie Polskie Radio zlekceważyło sluchaczy Jezioran. Bardzo nam przykro z tego powodu. Wystarczyło tylko poinformować i przeprosić - napisała Halina Marcinczak.

- Przeprosić to powinien dyrektor programowy polskiego radia jedynka, to jest skandal by narzucać słuchaczom czego mają słuchać. Słuchacze mają prawo wyboru czego chcą słuchać, można było spokojnie nadać to słuchowisko a potem kontynuować transmisje z Katowic - zasugerował Wiesiek Musial. - Może chociaż wrzućcie na stronę radia podcast z dzisiejszego słuchowiska w czym jest problem? Dlaczego mamy czekać aż do następnej niedzieli? - spytał.

Niektórzy zwrócili uwagę, że podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński zaczął swoje wystąpienie dopiero ok. godz. 15. - W tym momencie mamy 13.50 - słuchowiska nie było, przemówienie też się jeszcze nie rozpoczęło. Jak już, to zacznijcie Państwo nadawać przemówienia wszystkich po kolei polityków każdej partii, bo idą wybory. Cała Polska wstrzymuje dech, bo pan prezes będzie przemawiał. Cyrk na kółkach - relacjonowała internautka o nicku Ania Aneczka.

Twórcy „W Jezioranach” na prośbę o umieszczenie niewyemitowanego odcinka na portalu Polskiego Radia zaznaczyli, że to nie od nich zależy. - Polskie Radio to duża instytucja. Różni ludzie zajmują się różnymi rzeczami. Wiele komórek organizacyjnych, budynki w różnych miejscach Warszawy. Twórcy słuchowiska to autorzy tekstu, aktorzy, reżyser, realizator i kierownik produkcji. Osoby odpowiadające za emisję, stronę internetową itp. to inna grupa z którą nie mamy kontaktu - wyjaśnili.

Co miało znaleźć się w nienadanym na razie odcinku powieści? - Akcja dzieje się w domu Marty i Wierucha. Dowiemy się: o ważnych zmianach w życiu Hirka, o ważnych zmianach w życiu Agaty oraz czy chory leżący w niemieckim szpitali to Franuk. W odcinku autorstwa Marka Ławrynowicza wystąpili: Joanna Sobieska (Marta Półtorak - Wieruch), Marta Chodorowska (Agata Czuba), Monika Lecińska (Marysia Boczkowska), Marcin Troński (Bronisław Wieruch) i Sebastian Świerszcz (Hirek Lesniak). Realizacja: Agnieszka Szczepańczyk. Reżyseria: Jan Warenycia - napisano w zapowiedzi.

 

„W Jezioranach” jest obecne na antenie Jedynki od 1960 roku, z przerwą od grudnia 1981 do maja 1983 roku związaną ze stanem wojennym. Do tej pory wyemitowano ponad 3,2 tys. odcinków, od lat każdy trwa ok. 30 minut. Za przygotowanie powieści odpowiada Teatr Polskiego Radia.

Według badania Radio Track od czerwca do sierpnia br. Jedynka miała 5,2 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 4,7 proc. rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: W radiowej Jedynce konwencja PiS zamiast „W Jezioranach”. „Nikt nas nie poinformował”

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tropek
wyłączyć radio nie idzie słuchać
odpowiedź
User
Promek
PiS maląg sójka nawet nie chcą osoby niepełnosprawności pomagać wstyd i skandal PiS
odpowiedź
User
Iryk
Czas się obudzic Nie na MALAG Nie na SOJKA Nie na PiS i Nie na Zamachy POLSCE przed PiS
odpowiedź