SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej” nowym programem TVS

TVS emituje nowy program „Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej”.

Marcin Mazur w „Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej”; fot. TVSMarcin Mazur w „Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej”; fot. TVS

W ramach audycji „Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej” widzowie oglądać mogą wywiady z potomkami bohaterów Powstań Śląskich. W programie nie brakuje opowieści m.in. o postaciach takich jak Wojciech Korfanty czy Alfons Zgrzebniok.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Gospodarzem 28-odcinkowego cyklu jest Marcin Mazur. - Jesteśmy w samym centrum wydarzeń. Duża część programów realizowana będzie w Muzeum Śląskim. Nie zamkniemy się jednak w czterech ścianach i będziemy w miejscach, które najbardziej dotknęły historii. Odwiedzimy Nikiszowiec, Górę Świętej Anny… Planów jest więcej, wypełnimy nimi całe 28 odcinków - mówi Marcin Mazur, prowadzący program.

- Bardzo ważna jest dla nas historia Górnego Śląska. Upływ czasu sprawił, że obserwujemy dwie płaszczyzny postrzegania Powstań Śląskich: z punktu widzenia rodzin, które przechowują pamięć o powstańcach i z punktu widzenia osób, znających te historie tylko z podręczników - komentuje Małgorzata Piechoczek, dyrektor Telewizji TVS. - Chcemy za sprawą programu dotrzeć do tak zwanej żywej historii, do zachowanych pamiątek i przekazów rodzinnych o powstaniach, pokazać wydarzenia historyczne przez pryzmat relacji ludzi biorących w nich udział. Często są to bardzo emocjonalne wspomnienia, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Jesteśmy przekonani, że taki przekaz trafi do serc naszych widzów i stanie się iskrą, która zachęci ich do odkrywania kart historii - dodaje.

Premierowe odcinki „Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej” na antenie TVS oglądać można w piątki o godz. 17.15, począwszy od 3 lipca.

Udział TVS w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 0,31 proc.

Dołącz do dyskusji: „Kopalnia Historii. Nasza droga do Niepodległej” nowym programem TVS

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl