SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Korzeniowski kontra 'Fakt'

Dyrektor TVP Sport, Robert Korzeniowski chce podjąć kroki prawne w związku z nieprawdziwymi publikacjami dziennika 'Fakt'.

W wydanym czwartek specjalnym oświadczeniu Korzeniowski poinformował, że zwrócił się do swojego prawnika o podjęcie kroków prawnych, mających na celu ochronę jego osobistych. Sprawa dotyczy serii artykułów na temat szefa TVP Sport, które ukazały się w ostatnim czasie w „Fakcie” („Korzeniowski idź precz!” z 15 marca, „Tak korzystał z delegacji” z 16 marca , „Przyjechał po dymisję” z 17 marca oraz „Korzeniowski nie płacił podatków” z 22 marca).

Tabloid sugerował w nich, że obecny szef TVP Sport doprowadził do kompletnego rozkładu działalności redakcji sportowej publicznej telewizji, zaś TVP straciła prawa do transmitowania najlepszych imprez sportowych i jej oferta sportowa jest mierna. „Fakt” napisał także, iż w związku z tym Korzeniowski niebawem pożegna się ze swoim stanowiskiem. Zdaniem dziennika jest już gotowe pismo z jego dymisją, które zostanie podpisano przez p.o. prezesa TVP na początku kwietnia.

W ostatnim artykule z 22 marca „Fakt” zasugerował ponadto, że obecny szef TVP Sport, a wcześniej reprezentant Polski w chodzie sportowym, nie zapłacił w terminie podatku dochodowego od wartej 30 tys. dolarów nagrody, którą otrzymał w 2001 roku od producenta sprzętu sportowego.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Korzeniowski kontra 'Fakt'

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl