SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Korzeniowski w TVP

Robert Korzeniowski szefem sportu w TVP od 1 stycznia

Zarząd Telewizji Polskiej powołał na stanowisko szef Redakcji Audycji Sportowych TVP1 i przewodniczącego Kolegium Sportowego TVP  Roberta Korzeniowskiego.  Od 1 stycznia 2005 roku będzie on odpowiadał za programy sportowe na wszystkich antenach TVP - poinformował portal Wirtualnemedia.pl, rzecznik TVP.

Zarząd TVP jest przekonany, że Robert Korzeniowski zmieni sposób prezentowania sportu w telewizji publicznej nadając mu wymiar  atrakcyjnego, dynamicznego widowiska telewizyjnego. Dużo uwagi będzie poświęcał również promocji sportu rekreacyjnego, szczególnie sportu i wychowania fizycznego wśród młodzieży szkolnej i wiejskiej - czytamy w komunikacie TVP.

Robert Korzeniowski to człowiek sukcesu, wybitny lekkoatleta, wspaniały promotor polskiego sportu. Jest jedynym sportowcem naszego kraju, który ma w dorobku - w chodzie na 50 i 20 km - 4 złote medale Igrzysk Olimpijskich. W chodzie na 50 km wywalczył  także 3 tytuły mistrza świata.  Jego osiągnięcia były wielokrotnie doceniane przez sympatyków sportu. W latach 1998 i 2000 czytelnicy "Przeglądu Sportowego" i widzowie TVP wybrali go najlepszym i najpopularniejszym polskim sportowcem.

Nowy szef sportu TVP  znany jest z działalności na rzecz promowania  Krakowa oraz sportu wśród dzieci i młodzieży. Służą temu m.in. realizowane od 1997 r.  imprezy sportowe "Na Rynek marsz!" (relacjonowane w TVP2), jak również szereg innych - organizowanych m.in. w ramach programu UKS Korzeniowski.pl Od 7 lat  pełni honorową funkcję Ambasadora Polskiego Sportu ds. Tolerancji i Fair Play przy Radzie Europy. Zna francuski, angielski, rosyjski i hiszpański. Uważany jest za człowieka "kontaktowego", lubianego przez media, co jest niezwykle cenne podczas pełnienia funkcji przewodniczącego Kolegium Sportowego TVP. Robert Korzeniowski jest absolwentem katowickiej AWF (1993) , ma dyplom trenera drugiej klasy, nauczyciela wf. Ma 36 lat. Żonaty, ma dwie córki.

- Chcę kreować, pobudzać  życie sportowe w Polsce. Dostałem do ręki ogromne narzędzia, którą umożliwią pobudzenie sportu w Polsce.  Mnie  już się przypisuje sukcesy, nawet jak ich jeszcze nie uzyskałem, ale po prostu wszyscy czekają na sukces TVP S.A. - również w sporcie - powiedział Robert Korzeniowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Korzeniowski w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl