SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

„Kozacka miłość” hitem TVP2

Rosyjsko-ukraiński kostiumowy melodramat „Kozacka miłość” ogląda średnio 1,76 mln widzów w TVP2. Telenowela ma o 1,41 mln oglądających więcej, niż wcześniej emitowane w niemal tym samym paśmie „Uzdrowisko”. TVP2 w czasie nadawania nowej produkcji zajmuje drugie miejsce w rynku - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Kozacka miłość” „Kozacka miłość”

„Kozacka miłość” zadebiutowała w telewizyjnej Dwójce w poniedziałek, 30 listopada br., serial jest emitowany w dni powszednie o godz. 18.45. Średnia widownia premierowych odcinków, wyemitowanych do 18 grudnia, wyniosła 1,76 mln osób. Udział stacji w rynku telewizyjnym ukształtował się na poziomie 12,78 proc. w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 5,06 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 6,95 proc. w grupie 16-59 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Najwięcej widzów przyciągnął odcinek produkcji pokazany 8 grudnia. Śledziło go średnio 1,89 mln osób.

Dla porównania, średnia widownia premierowych odcinków „Uzdrowiska” - wyemitowanych w niemal tym samym paśmie w okresie od 31 sierpnia do 25 listopada 2020 roku - wyniosła 350 tys. osób. Rynkowy udział TVP2 ukształtował się na poziomie 2,70 proc. w 4+, 1,88 proc. w 16-49 oraz 2,17 proc. w 16-59.

„Kozacka miłość” względem „Uzdrowiska” zyskała 1,41 mln widzów.

TVP2 w czasie emisji „Uzdrowiska” zajmuje drugie miejsce w rynku telewizyjnym w grupie 4+ wśród czterech głównych stacji. Pierwszy w tym czasie jest TVN (21,71 proc.; „Ukryta prawda” i „Fakty”), trzeci - Polsat (13,39 proc.; gł. „Wydarzenia”), a czwarta - TVP1 (12,36 proc.; gł. „Jeden z dziesięciu”).

Wśród widzów w grupach 16-49 i 16-59 Dwójka zajmuje miejsce czwarte, mając niewielką stratę do TVP1.

Akcja składającej się z 270 odcinków telenoweli „Kozacka miłość” rozgrywa się na ukraińskiej prowincji na przełomie XIX i XX wieku. Główną bohaterką produkcji jest dziewczyna Marysia Sotnyk, która dorasta w rodzinie bogatego Kozaka. Jak czytamy w opisie, „podczas przejażdżki bryczką prawie dochodzi do wypadku, z opresji ratuje ją biedny szlachcic Stepan Gruszin, który przybywa do jej rodzinnej wioski. Marysia zakochuje się w Stepanie i za wszelką cenę chce, by został jej mężem”.

Widzowie w serialu oglądać mogą rosyjskich i ukraińskich aktorów m.in.: Zoryanę Marchenko (Marysia Sotnyk), Ekaterinę Olkinę (Alena), Viecheslava Drobinkova  (Stepan Gruszin), Dmitrija Nazarova (Gregori Sotnyk) czy Aleksandra Mokhova (Piotr Kolewanow).

Udział TVP2 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2019 roku wyniósł 8,34 proc.

Dołącz do dyskusji: „Kozacka miłość” hitem TVP2

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maja
Tureckie i temu podobne gnioty, koszmar!
0 0
odpowiedź
User
Tomasz
Oglądalność wygrywa misyjna "Ukryta prawda" produkcji TVN. Gratuluję poziomu i misyjności. Raz obejrzałem fragment i ...
0 0
odpowiedź
User
seba
Dla większości dorosłych to wrócenie do dzieciństwa, już 40 latek podobne sceny z PL pamięta..
Moja babcie cały czas wspominała swoje dzieciństwo, dla osób 40+ to podróż w stylu otwarcia albumu ze zdjęciami..
szkoda, że nie puszczają tego o 19:30
0 0
odpowiedź