SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KPMG inwestuje 5 mld dolarów w rozwiązania chmurowe

Firma doradcza KPMG podpisała z koncernem Microsoft 5-letnią umowę, by stworzyć spójną, globalną platformę chmurową. Jednocześnie rozszerza ofertę usług w zakresie transformacji cyfrowej. Firma planuje zainwestować 5 mld dolarów w rozwiązania chmurowe.

- Nasza głęboka wiedza sektorowa i lata doświadczeń w projektowaniu, usprawnianiu i transformacji procesów, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami chmurowymi Microsoft, w tym usługami Azure, Dynamics 365, Power Platform czy Microsoft 365, pozwoli naszym wspólnym klientom szybciej i bardziej elastycznie dostosowywać się do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, a także znaleźć się na lepszej pozycji w czasach agresywnej konkurencji na rynku – mówi Krzysztof Radziwon, partner, szef działu Business Advisory w KPMG w Polsce.

Magda Taczanowska, członek zarządu odpowiedzialna w Microsoft Polska za rynek klientów Enterprise dodaje, że połączenie doświadczenia i wiedzy KPMG z możliwościami rozwiązań chmurowych Microsoft ma wpłynąć na przyspieszenie transformacji cyfrowej firm, które w tym obszarze mają najwyższe wymagania wynikające często z restrykcyjnych regulacji. - Najnowsze technologie naszej firmy, takie jak sztuczna inteligencja w parze z gwarancją najwyższej klasy standardów bezpieczeństwa oraz kompetencjami rynkowymi KPMG – to potencjał szybkiego, elastycznego rozwoju firmy w ściśle regulowanych branżach – podkreśla Magda Taczanowska.

KPMG za pośrednictwem Digital Solution Hub (DSH), inkubatora współfinansowanego przez KPMG i Microsoft,wypracowuje rozwiązania dla obszarów transformacji chmurowej, inteligentnych aplikacji biznesowych czy też nowoczesnego miejsca pracy, które pomagają kadrze zarządzającej wykorzystać cyfrową transformację w strategicznych obszarach ich działalności.

Przy udziale DSH, KPMG w Polsce opracowało PowerDive for Working Capital – narzędzie Business Intelligence dla dyrektorów finansowych oparte na Microsoft Power Platform. Rozwiązanie zostało zaprojektowane w celu skutecznego zarządzania kapitałem obrotowym i cyklem konwersji gotówki. Dodatkowo na potrzeby analityki predykcyjnej wykorzystuje zaawansowane narzędzia modelowania statystycznego, technologie sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego, umożliwiające w czasie rzeczywistym dostęp do dowolnych danych na temat działalności przedsiębiorstwa w różnorodnych przekrojach analitycznych, niezbędnych do sprawnego podejmowania decyzji.

 

Dołącz do dyskusji: KPMG inwestuje 5 mld dolarów w rozwiązania chmurowe

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl