SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT chce 15 mln zł więcej w 2020 roku. "Część zadań programu Telemetria Polska będzie zrealizowana w tym roku"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miałaby dostać o 15 mln złotych więcej niż zakładano - wynika z projektu nowelizacji ustawy budżetowej na ten rok. Część zadań, które pierwotnie były zaplanowane do realizacji w 2021 roku po otrzymaniu 15 mln zł będzie zrealizowana w bieżącym roku - informuje Teresa Brykczyńska, rzecznik KRRiT.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała otrzymać w sumie 50 mln 182 tys. zł z budżetu państwa w 2020 roku. Z tego 20 mln zł miało zostać przeznaczonych na realizację projektu Telemetria Polska, czyli opracowanie nowego standardu badań mediów. KRRiT wnioskowała o 72 mln zł, zatem miała otrzymać o 22 mln zł mniej.

Projekt nowelizacji ustawy budżetowej na ten rok zakłada jednak o 15 mln zł więcej dla Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, czyli w sumie 65 mln 182 tys. zł.

Jak tłumaczy rzeczniczka Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska, kwota 15 mln zł ujęta przez organ w projekcie ustawy o zmianie ustawy budżetowej na 2020 rok, przekazanej do Sejmu RP została zaplanowana na realizację kolejnego etapu Programu Telemetria Polska, tj. na budowę badania założycielskiego oraz przeprowadzenie w ramach tego badania 30 tys. wywiadów w gospodarstwach domowych. - Jednocześnie, Krajowa Rada opracowując projekt ustawy budżetowej na rok 2021, w związku z  ograniczeniami finansowymi przy planowaniu wydatków na przyszły rok, zaplanowała środki na dalszą realizację projektu Telemetria Polska w wysokości niższej niż pierwotnie zakładała - stwierdza Brykczyńska.

Jak objaśnia, część zadań, które pierwotnie były zaplanowane do realizacji w 2021 roku, po otrzymaniu 15 mln zł będzie zrealizowana w 2020 roku.

W 2019 roku 8,5 mln zł na program Telemetria Polska

W 2019 roku na program Telemetrii Polska planowano wydać 20 mln zł, ale ostatecznie zrealizowany został na kwotę 8,5 mln zł. Witold Kołodziejski, szef KRRiT wyjaśniał, że niższe wydatki w tym zakresie związane były z problemem systemowym.

- Bardzo intensywnie pracujemy nad zupełnie nowym standardem badań pomiaru konsumpcji mediów. Nie tylko w Polsce, ale i na świecie, wszystkie duże pracownie badawcze i właściwie każdy kraj w tej chwili prowadzi intensywne prace nad prowadzeniem pasywnych, jednoźródłowych badań konsumpcji mediów - zwrócił uwagę Kołodziejski. Jak mówił, jest to "wyzwanie i technologiczne, i organizacyjne".

Program Telemetria Polska zakłada stworzenie panelu telemetrycznego opartego na 26 tys. respondentów. Jednoźródłowy pomiar telewizji, radia i internetu ma objąć zarówno pomiar konsumpcji mediów w domu, jak i na urządzeniach przenośnych. Dodatkowo w ramach projektu ma być uruchomiony panel RPD oparty o 11 milionów gospodarstw domowych. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji pracuje wraz z rynkiem na wdrożeniem tego projektu od kwietnia 2018 roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w 2019 roku wydała 33,78 mln zł, co stanowiło o niemal 1/3 więcej niż rok wcześniej. Na wynagrodzenia 152 pracowników etatowych przeznaczono 15 mln 626 tys. zł, poziom zatrudnienia pozostał bez zmian.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce 15 mln zł więcej w 2020 roku. "Część zadań programu Telemetria Polska będzie zrealizowana w tym roku"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Merynos
Projekt telemetria to wór bez dna. Kasa podatników uroczo marnowana od 2018 a nadal nie ma nic ci by było gotowym produktem badawczym. Paru kolesi ciągnie kasę i prowadzi rozgrywki między KRRIT, NASK i instytutem łączności. Żenua...
odpowiedź
User
Gore
Telemetria Polska to jedyna realna szansa na Nowy jednoźródłowy pomiar. Komentarze o tym, że to to się nie uda pisze nielsen, który ma beznadziejny panel, którego nikt już nie chce. Łącznie z Zygmuntem.
odpowiedź