SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT karze TVN. 250 tys. zł za „Rozmowy w toku” o ćpunach i zboczeńcach

Przewodniczący KRRiT, Jan Dworak, nałożył na TVN 250 tys. zł kary za pokazane w ub.r. odcinki talk-show „Rozmowy w toku”. Powód? Audycje zawierały treści wulgarne i drastyczne oraz były emitowane w nieodpowiedniej porze i niewłaściwie oznaczone.

Ewa Drzyzga

Ewa Drzyzga

Decyzja przewodniczącego KRRiT dotyczy czterech odcinków „Rozmów w toku” pokazanych w TVN wiosną i latem ub.r. w godz. 15-16. Chodzi o audycje zatytułowane „Po co talent, po co szkoła - ja pozować będę goła!” (emisja 30 marca), „Jak imprezuje ćpunka z gimnazjum?” (6 kwietnia), „Na randkach spotykam samych zboczeńców!” (16 maja) oraz „Popatrz na mnie! Widzisz przed sobą pustaka?” (17 lipca). Rada otrzymała w tej sprawie skargi od widzów.

Przewodniczący KRRiT uznał, że odcinki zawierały niewłaściwą kwalifikację wiekową (od 12 lat) i były pokazywane w nieodpowiedniej porze. Rozpowszechniały też treści wulgarne i drastyczne opisy skrajnie nietypowych zachowań.

W efekcie za naruszenie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji oraz Rozporządzenia Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na TVN została nałożona kara w wysokości 250 tys. zł. Przy ustalaniu tej grzywny szef KRRiT uwzględnił możliwości finansowe nadawcy, zakres i stopień szkodliwości naruszenia oraz jego dotychczasową działalność.

TVN może odwołać się od tej decyzji do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVN w lutym br. wyniósł 12,98 proc. (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT karze TVN. 250 tys. zł za „Rozmowy w toku” o ćpunach i zboczeńcach

37 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Medioznawca
Brawo! Ten TVN to jedna wielka patologia... Wszędzie manipulacja, propaganda, cenzura i demoralizacja. Dziwię się, że wiele Polaków ogląda ten kanał. Podobnie wygląda sytuacja z POlsatem. Zmanipulowane informacje i tandetna rozrywka, ogłupionym Narodem łatwiej sterować. Kto ma media, ten ma władzę!
92 39
odpowiedź
User
@Mediomanipulatorki
Zapomniałaś o TVP?
43 13
odpowiedź
User
analityk
DNO. Brukowce to wysoka kultura przy TVN...
63 24
odpowiedź
User
katylina
TVP Brauna to DNO programowe i moralne.
49 23
odpowiedź
User
nuich
Środki masowego przekazu promuja i zachęcają do patologi. Podają instrukcje i drogi dojścia do dna. Programy przeznaczone są dla widzów ze środowisk patologicznych. Promują ich chore upodobania i wulgarne zachowania. W ten sposób wielu prymitywom wydaje się że to jest kultura.
Tzw normalny widz nic ciekawego dla siebie w tej ofercie nie znajdzie. telewizja jest na poziomie wulgarnego, zapasionego bezmózgowca. I jeszcze chcą abonament. SKANDAL !!!!!!!!!!!!
69 19
odpowiedź