SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przedłużyła trzy koncesje

Podczas czwartkowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła o kolejne 10 lat trzy koncesje. Dwie z nich dotyczą rozgłośni radiowych, jedna lokalnej telewizji.

Article

KRRiT zdecydowała o przedłużeniu koncesji należącego do Agory Radia Złote Przeboje (101,0 FM) w Białymstoku. Dotychczasowa zgoda na nadawanie wygasała z końcem lipca br. Koncesję na kolejne 10 lat otrzymało też akademickie Radio Afera (98,6 FM). Nadawcą rozgłośni jest Politechnika Poznańska. Obowiązująca obecnie koncesja wygasała na początku lipca.

Zobacz także: Radio FaMa po 27 latach straci koncesję. „Siły nadprzyrodzone w KRRiT”

Telewizja Solec może nadawać dalej

Rada przedłużyła też koncesję dla Telewizji Solec. To operator kablowy, który jest jednocześnie nadawcą lokalnego programu TV Solec w Solcu Kujawskim. Koncesja dla tej stacji wygasa w styczniu 2023 roku. Wcześniej równie szybko rozpatrzono m.in. wnioski o przedłużenie koncesji dla stacji Canal+, których udziałowcem jest TVN Grupa Discovery.

25 lutego br. kończy się koncesja dla TVN7, naziemnego kanału TVN Grupy Discovery. W tej sprawie KRRiT decyzji jeszcze nie podjęła. Brakuje większości, która mogłaby doprowadzić do przedłużenia koncesji.

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że przeciwko pozytywnym rozpatrzeniu wniosku opowiadają się członkowie rady wybrani przez prezydenta - prof. Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski. Uważają, że stacja łamie ustawę o radiofonii i telewizji, ponieważ jej właścicielem jest amerykański koncern Discovery. Zgodnie z ustawą, polska koncesję może otrzymać firma, której siedziba mieści się w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Discovery kontroluje TVN przez Polish Television Holding w Amsterdamie.

 

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła trzy koncesje

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
całądobe24
Prawo Kawecki"Sabatowski" tak trzymać !!!
odpowiedź
User
student
A gdzie koncesja dla Radiofonii 100,5 FM w Krakowie?
odpowiedź
User
DW
Afera! Jedna z niewielu stacji na (paradoksalnie) profesjonalnym i ambitnym poziomie!
odpowiedź