SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT zawiadomi prokuraturę o nielegalnej emisji. Zawiniła ta telewizja

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała w czwartek o udzieleniu koncesji kanałowi lokalnemu Tetka TV z Tczewa. Stacja przez blisko dwa miesiące nadawała bez ważnej koncesji. Zasiadający w KRRiT prof. Tadeusz Kowalski informuje Wirtualnemedia.pl, że w związku z tym regulator złoży doniesienie do prokuratury. 

Właścicielem Tetka TV z Tczewa jest operator kablowy Tel-Kab. Koncesja dla lokalnej stacji obowiązywała od 18 marca 2014 roku do 17 marca 2024 roku. Nadawcy zainteresowani kontynuacją nadawania, powinni złożyć wniosek najpóźniej rok przed wygaśnięciem obowiązującej koncesji. Takowy ze strony kanału dostępnego w sieci kablowej, nie wpłynął. Nadawca wystąpił o koncesję dopiero później. Rozpatrująca wniosek KRRiT zauważyła na początku maja, że stacja kontynuuje nadawanie. Poprosiła więc o wyjaśnienia.  

Przeprosiny i przerwa techniczna

Prof. Kowalski mówi, że Tetka TV przeprosiła za zaistniałą sytuację. KRRiT zdecydowała się udzielić kanałowi koncesji. Regulator musi jednak złożyć doniesienie do prokuratury. Zgodnie z artykułem 52 ustawy o radiofonii i telewizji, „kto rozpowszechnia program radiowy lub telewizyjny bez koncesji- podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Przepisy uderzają m.in. w piratów radiowych.

Na stronie internetowej lokalna stacja poinformowała, że w tradycyjnym przekazie kablowym trwa przerwa techniczna. - Drodzy Widzowie, Trwa przerwa techniczna ze względu na oczekiwanie na wznowienie koncesji. Nasze bieżące materiały filmowe są dostępne na kanale YouTube.com/tvtetka i na fanpage’u Facebook.com/TelewizjaTetkaTczew o każdej porze. Termin wznowienia programu zależy od decyzji KRRiT. Za utrudnienia przepraszamy - poinformowano.

Choć częstotliwości w sieciach kablowych, nie są dobrem rzadkim, to nadawców obowiązują podobne zasady, co w przypadku emisji naziemnej. Nadawcy lokalni w ostatnich latach narzekają na ciężką sytuację finansową. KRRiT po wezwaniu firm do przedstawiania struktury własnościowej, zauważyła brak odpowiedzi od niektórych stacji. Zdecydowano o uchyleniu koncesji kanałów lokalnych, które zakończyły nadawanie. Z powodu zaprzestania emisji cofnięto koncesje m.in. Mojej TV ze Szczecina i TV Konstantynów z Konstantynowa Łódzkiego.

Dołącz do dyskusji: KRRiT zawiadomi prokuraturę o nielegalnej emisji. Zawiniła ta telewizja

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Starogard
Śmiechu warte. Wyprzedzili KRRiT i do prokuratury ich nadają, a jak piraty nadają w FM, to XXI w nikt ich nie namierzy, jednym zdaniem, cyrk na kółkach tj papier jest papier, a ten wszystko przyjmie, nawet g
odpowiedź
User
kolis
W dobie neta cały proces z koncesjami tv jest bez sensu
odpowiedź
User
cenzura gorsza tu niż w PRL
koncentryk kablówki, można błędnie odnieść wrażenie należy do opresyjnego państewka. Za chwilę będzie trzeba mieć koncesję na to czego słuchamy w słuchawkach, bo drucikami miedzianymi może przepływać sygnał tylko tego co chore państwo niewolnikowi pozwoli.
odpowiedź