SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT o 82 tys. zł na nagrody: przyznano je zgodnie z przepisami, poprzedni skład wydał 6 razy więcej służbowymi kartami

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji potwierdziła, że w ub.r. jej członkowie otrzymali 81,7 tys. zł netto kwartalnych nagród. Jednocześnie zwróciła uwagę, że w 2015 roku poprzedni skład KRRiT dostał 60 tys. nagród, za to jego wydatki służbowymi kartami kredytowymi wyniosły 40 tys. zł, podczas gdy obecni członkowie KRRiT w ub.r. wydali w ten sposób 6,1 tys. zł.

Od lewej: Janusz Kawecki, Teresa Bochwic, Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk, Andrzej Sabatowski (fot. KRRiT)Article

Agnieszka Kublik opisała w środę w „Gazecie Wyborczej” - na podstawie informacji przekazanych jej przez KRRiT - że kwota nagrody dla przewodniczącego Rady Witolda Kołodziejskiego wyniosła dokładnie 24 115,97 zł. Wiceprzewodnicząca KRRiT Teresa Bochwic dostała 13 318,51 zł, Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski - po 14 164,51 zł, a Elżbieta Więcławska-Sauk - 15 966,51 zł. Z kolei rzeczniczka prasowa KRRiT Teresa Brykczyńska, miała dostać 8831,90 zł nagrody.

Dla porównania przytoczono nagrody, jakie przyznawał członkom Krajowej Rady szef jej poprzedniego składu Jan Dworak. - Raz na kwartał członkowie dostawali 9 proc. pensji, a na koniec roku premię w zależności od stanu funduszu osobowego, ostatnio w wysokości ok. 8 tys. Podobne zasady dotyczyły też pracowników biura Rady - powiedział „Wyborczej” Dworak.

W czwartek Krajowa Rada w oświadczeniu potwierdziła, że pięcioro jej członków otrzymało w ub.r. 81,7 tys. zł nagród, przy czym nie podała, jakie kwoty przyznano poszczególnym osobom. - Podstawą naliczania nagród jest suma uposażenia zasadniczego, dodatku funkcyjnego oraz dodatku za staż pracy powołanych członków - dodano, wyliczając przepisy, w oparciu o które przyznano premie.

W oświadczeniu zaznaczono, że w ub.r. członkowie KRRiT za pomocą służbowych kart kredytowych wydali dokładnie 6 075, 60 zł.

- Dla porównania, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poprzedniej kadencji, w 2015 r. otrzymała z funduszu nagród 60 tys. zł netto, a jej wydatki z funduszu reprezentacyjnego, dokonane za pomocą służbowych kart kredytowych, ukształtowały się na poziomie 40 037,08 zł - podano.

Obecny skład KRRiT działa od września 2016 roku, został powołany na 6-letnią kadencję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT o 82 tys. zł na nagrody: przyznano je zgodnie z przepisami, poprzedni skład wydał 6 razy więcej służbowymi kartami

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Państwo z dykty już było
Największe od 30 lat zmiany, również w mediach. Wymiana całych redakcji pod presją z kraju i UE. Straszenie Departamentem Stanu US, Bóg wie czym jeszcze... i wielkie halo o parę groszy.

Ja im nie żałuję.
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Napracowały się pisowce strasznie. Tyle rozgrzebać, zniszczyć i na dodatek w ogólnym bilansie mieć....manko :D
Nagroda+ się należy. I nie na Caritas tylko na opłacenie chomika dla p. Teresy.
odpowiedź
User
dziennikarz
"...kwota nagrody dla przewodniczącego Rady Witolda Kołodziejskiego wyniosła dokładnie 24 115,97 zł". Dla mnie przyjęcie tej nagrody przez przewodniczącego to największe rozczarowanie. To przecież były dziennikarz redakcji programów katolickich i chciałoby się, żeby był wzorem postępowania w codziennym życiu ... Rozczarowanie. Rozgoryczenie. Nie przekonuje mnie tłumaczenie, że inni czynili jeszcze gorzej. "To ty się zachowuj porządnie" - chce się odpowiedzieć. Dlatego sądzę, że po tym, co się stało ta działanośc kiedyś zostanie oceniona jednym zdaniem: "Został tylko wstyd". Ma rację Kaczyński, gdy domaga się, żeby nagrody były zwracane. Panie Przewodniczący, czy i kiedy Pan to zrobi?
odpowiedź