SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT ogłasza listę wnioskodawców o wolne częstotliwości

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła listę zainteresowanych wolnymi częstotliwościami w Strzegomiu, Paprotni, Tomaszowie Mazowieckim, Białej Podlaskiej, Bielsku Podlaskim, Lublinie, Sokółce oraz Siemiatyczach.

fot. materiały prasowe Article

Z dokumentów opublikowanych przez KRRiT wynika, że w Strzegomiu o koncesje na rozpowszechnianie programu o charakterze uniwersalnym zainteresowany był jedynie Adrian Pietraszek. Na częstotliwości 101,7 MHz chce założyć Radio Sudety 24.

Natomiast w konkursie dotyczącym pięciu różnych lokalizacji na rozgłośnię o charakterze społeczno-religijnym w Białej Podlaskiej – na 95,8 MHz, Bielsku Podlaskim – na 98,7 MHz, w Lublinie – na 92,9 MHz, w Sokółce – na 91,3 MHz oraz w Siemiatyczach – na 92,5 MHz wniosek o przyznanie częstotliwości złożyła prawosławna Diecezja Białostocko-Gdańska, która chciałaby uruchomić Radio Orthodoxia.

Nadawaniem o charakterze uniwersalnym w Paprotni na 106,0 MHz (województwo wielkopolskie) są zainteresowani: Radio Eska, Radio Złote Przeboje (Grupa Radiowa Agory,) Gminny Ośrodek Kultury w Brzeźnie chciałoby uruchomić Ale!RADIO, a spółka International Communication – rozgłośnię pod nazwą Wawa 106 FM.

Z kolei w Tomaszowie Mazowieckim na 88,4 MHz (województwo łódzkie) rozgłośnię o charakterze wyspecjalizowanym sportowo-muzycznym chce otworzyć pięć podmiotów: spółka International Communication – radio Wawa Tomaszów, Radio Eska chce nadawać Eskę Tomaszów; Fundacja Sportu Amatorskiego rozgłośnię pod nazwą Spała FM; Radio Parada chce otworzyć Radio Parada Sport, spółka Media TM – Radio Tempo FM, a Radio 1 – Radio Tomaszów 88,4 MHz.

Zadaniem KRRiT na najbliższych posiedzeniach będzie rozstrzygnięcie, komu przyznać poszczególne częstotliwości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT ogłasza listę wnioskodawców o wolne częstotliwości

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
kilka lat temu Polskie Radio płakało, że nie ma już wolnych częstotliwości
3 1
odpowiedź
User
Xxx
Zamiast tego radia orthodoxia nie może być np.radio plus ? Bo szkoda tych częstotliwości
5 0
odpowiedź
User
Piotr
W Białej Podlaskiej już nadaje Radio Racja po białorusku [którego w Brześciu nie słychać, bo za daleko] i teraz chcą oddać drugą częstotliwość Orthodoxii, a lokalnej stacji ani jednej w prawie 60-cio tyś. mieście.
Czy to jest plan rusyfikacji ściany wschodniej?
2 0
odpowiedź
User
mp
92,9 w Lublinie to bubel prawny i techniczny, na 92,8 jest Eska w Kraśniku oddalona o 40km, ale co tam bogaty kraj. Będą ekspertyzy bo stacje będą na siebie zachodzić. Jak sie nie chce podnieść 4 liter i pojechać w teren, tylko0 wierzy się symulacji komputerowej to tak jest. Tak jak było z Radiem LuZ we Wrocławiu przeniesiono na 91,6 bo 91,3 zakłócali skutecznie Czesi... Kolejny dubel 88,1 w Płocku i 88,0 w Żurominie. Oby tak dalej
2 0
odpowiedź
User
Marcin
A kiedy rozstrzygnięcie konkursu w Koninie
2 0
odpowiedź