SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT spotkała się z mediami w ramach obrad Okrągłego Stołu Mediów. Dołączyły WP i Kino Polska

Kolejne, już drugie spotkanie w ramach prac Okrągłego Stołu Medialnego odbyło się w Biurze Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Do grona nadawców dołączyła Telewizja WP (Grupa Wirtualna Polska) i Telewizja Kino Polska (Kino Polska TV), które nie były obecne na pierwszym posiedzeniu.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz Kiełczewski Article

W spotkaniu Okrągłego Stołu Mediów uczestniczyli przedstawicie telewizji naziemnych: TVP, TVN, Telewizja Polsat, ZPR Media, Fundacja Lux Veritatis, Telewizja Puls, Discovery Networks, a także Wirtualna Polska (Telewizja WP) i Telewizja Kino Polska (Kino Polska TV).

W ramach posiedzenia omówiono wstępne założenia dotyczące wypracowania Kodeksu Dobrych Praktyk Nadawczych. Ma to być zbiór zasad, którymi będą kierować się nadawcy i redakcje w codziennej pracy.

Celem posiedzenia miał być przeglądu funkcjonujących kodeksów dziennikarskich. Wnioski z dwóch spotkań mają posłużyć do dalszych prac w tzw. zespołach roboczych, której będą skutkować utworzeniem porozumienia nadawców.

Rzecznik Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Teresa Brykczyńska podkreśla, że wnioski mają służyć do wypracowania wspólnego porozumienia, jednak musi ono wynikać z chęci i inicjatywy samych nadawców, a nie Rady. Celem prac ma być działanie na rzecz pluralizmu mediów, ale również większej odpowiedzialność za wypowiedzi wśród dziennikarzy.

Według KRRiT ciało w postaci Rady Nadawców mogłoby być reprezentantem środowiska nadawców w kontaktach z KRRiT, również w kwestiach ważnych dla rynku telewizyjnego.

W wywiadzie dla Wirtualnemedia.pl przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski komentował: - Inicjatywa wypłynęła po sprawie kary dla TVN-u. Uznaliśmy, że pewne procedury, do których zobligowana przez ustawę jest Krajowa Rada są bardzo nieelastyczne. Brak subtelności w postępowaniach administracyjnych powoduje liczne napięcia i nieporozumienia. Szczególnie w tak delikatnej materii, jak wolność słowa i odpowiedzialność za nie. Być może problem można rozwiązać inaczej. Zaproponowałem więc rozmowy przy Okrągłym Stole Medialnym z udziałem wszystkich nadawców - mówił.

Na spotkaniu, które odbyło się w biurze Krajowej Rady uczestniczyła Dorota Gawryluk oraz mec. Norbert Walkiewicz z Telewizji Polsat, Stanisław Królak z TVP, mec. Małgorzata Domalewska i Katarzyna Niedźwiedź-Szałajko z Telewizji Puls, mec. Marzena Draganiak, mec. Paweł Czajkowski z TVN, mec. Krzysztof Hudała z Discovery Networks, o. Grzegorz Moj z Telewizji TRWAM, Renata Krzewska z ZPR Media, Bogusław Kisielewski z Kino Polska TV oraz z Grupy Wirtualna Polska - Jacek Amsterdamski i Tomasz Machała.

- Nie znamy jeszcze terminu kolejnego spotkania w ramach obrad Okrągłego Stołu Mediów - powiedziała nam Teresa Brykczyńska, rzecznik KRRiT.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT spotkała się z mediami w ramach obrad Okrągłego Stołu Mediów. Dołączyły WP i Kino Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Toki
Przecież Okrągły Stół to zło. Wprawdzie Kaczyńskiemu to nie przeszkadzało przy nim pracować ale potem wypierał to latami...
9 8
odpowiedź