SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT potępia agresję wobec dziennikarzy po ataku na reportera TVP Info. „Grozi powrotem cenzury”

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w specjalnym oświadczeniu potępiła agresywne zachowania wobec dziennikarzy. - Ataki na dziennikarzy wywołują w mediach „efekt mrożący”, co może być pierwszym krokiem do powrotu cenzury prewencyjnej - pisze Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.

Article

Tydzień temu uczestnicy obchodów miesięcznicy smoleńskiej przeszkodzili reporterowi TVP Info Radomirowi Witowi w przeprowadzeniu relacji sprzed Pałacu Prezydenckiego - krzyczano w jego stronę obraźliwe hasła oraz przerwano transmisję. Dziennikarzowi wyciągnięto słuchawkę z ucha, a sam został popchnięty przez dwóch uczestników miesięcznicy.

W wydanym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oświadczeniu przewodniczący Jan Dworak podkreśla, że Konstytucja RP gwarantuje każdemu obywatelowi wolność słowa rozumianą jako wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Dworak zwraca uwagę, że agresywne zachowania wobec dziennikarzy „głęboko naruszają elementarne zasady ładu społecznego, jakimi w demokratycznych państwach prawa są: wolność słowa, swoboda wypowiedzi i otwarty dostęp do informacji”.

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wyraża sprzeciw wobec wszelkich form agresji w stosunku do dziennikarzy pełniących swoistą służbę publiczną. KRRiT z rosnącym niepokojem odnotowuje wypowiedzi polityków publicznie oceniających dziennikarzy, nazywających ich propagandzistami, odmawiających im prawa do wykonywania zawodu, grożących zwolnieniami z pracy. Ataki na dziennikarzy wywołują w mediach „efekt mrożący”, co może być pierwszym krokiem do powrotu cenzury prewencyjnej. Mogą one być też rozumiane jako przyzwolenie na agresywne zachowania wobec dziennikarzy - pisze Dworak.

Agresję uczestników miesięcznicy smoleńskiej wobec reportera TVP Info potępili również aktywni w social media dziennikarze.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT potępia agresję wobec dziennikarzy po ataku na reportera TVP Info. „Grozi powrotem cenzury”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nina
Atak emerytki jako "pierwszy krok do cenzury prewencyjnej"? Kogoś poniosło.
25 20
odpowiedź
User
GrzegorzSzczecin
Dziennikarz powinien pozwać osoby go popychające. Niech babci komornik zabierze telewizor i radio za swoje zachowanie.
22 14
odpowiedź
User
markus
KRRiT strzela z armaty do wróbla, ośmieszając swój jakże wysoki urząd. Jeszcze trochę i dowiemy się, że krewka babcia zrobiła zamach stanu, bo o ataku babci na Konstytucję już jest mowa.
20 17
odpowiedź
User
Autorytet Moralny
Niech ktoś mi przypomni, jak KRRiT zachwywała się po rękoczynach Niesiołowskiego wobec red. Stankiewicz.

Muszę także bronić tego młodego dziennikarza TVPINFO - źle się stało, on naprawdę nie jest lizusem peowskim. Należałoby przeprosić...
17 9
odpowiedź
User
ZETEK
Banda zdziczałych i ciemnych hien pisowskich.Dawno powinni siedzić w domu wariatów
18 19
odpowiedź