SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT ma wolne częstotliwości. We Wrocławiu i Szczecinie po Radiu Bajka

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła listę wolnych częstotliwości, na które w najbliższym czasie rozpisze konkursy. Wolnych jest w sumie siedem częstotliwości radiowych, w siedmiu różnych województwach. Wśród zwolnionych znalazły się dwie po Radiu Bajka.

Article

W wykazie wolnych częstotliwości przedstawionych przez KRRiT znalazły się m.in. częstotliwości w Szczecinie – 98,9 MHz, oraz we Wrocławiu – 96,8 MHz. W 2011 roku zostały one przyznane Radiu Bajka, ale postępowanie w tej sprawie nie ukończyło się i w efekcie KRRiT nie wydała decyzji koncesyjnej.

Natomiast obecna KRRiT cofnęła decyzję z 2012 roku, od której Fundacja na Rzecz Rozwoju Dzieci „Bajka” nie odwołała się w wyznaczonym terminie. W efekcie obie częstotliwości zostały zwolnione.

Oprócz pasm we Wrocławiu i Szczecinie, wkrótce Rada ogłosi konkursy w sprawie częstotliwości w Rypinie (na 91,6 MHz); Limanowej – 100,3 MHz; Pułtusku – 99,3 MHz; Kielcach – 90,9 MHz; Ełku – 90,1 MHz.

Częstotliwości zwolnione po Radiu Bajka

Radio Bajka miało także przyznane dwie inne częstotliwości - 87,8 MHz w Warszawie, ale rozgłośni cofnięto zezwolenie na nadawanie. W Krakowie na 95,2 MHz również nadawało Radio Bajka, które koncesję uzyskało w lipcu 2011 roku.

Fundacja Bajka otrzymała koncesję na nadawanie programu adresowanego do dzieci (głównie w wieku od 2 do 7 lat) w grudniu 2010 roku. Niemal od razu decyzję tę zaskarżył jeden z wnioskodawców i sprawa trafiła do sądu. W 2015 roku stacja faktycznie zniknęła z eteru, a w grudniu ub.r. cofnięto jej koncesję.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT ma wolne częstotliwości. We Wrocławiu i Szczecinie po Radiu Bajka

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
P94
Najpewniej będzie dla Radia Wnet.
17 10
odpowiedź
User
Paweł
Oczywiście, że dla pisowców z wnet. Kolejne wybory przed nami
14 13
odpowiedź
User
3cityboy
Nie ma innego sensownego podmiotu by spluralizowac rynek mediow, oczywiscie radio Wnet.
15 13
odpowiedź
User
JaTy
Najpewniej będzie dla Radia Wnet.


Prawdopodobnie Radio Wnet wygra jeżeli wystartuje, raczej Niemcy są bez szans w tym konkursie
16 10
odpowiedź
User
bodnik
Radio Wnet to oczywiste !!! Będzie można na normalnym radiu posłuchać pana Tomasza Wybranowskiego, który robi dobrą robotę i nadaje świetną muzykę.
11 13
odpowiedź