SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT przedłużyła dwie koncesje

Podczas środowego posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedłużyła koncesje Radia Impuls z Puław i Telewizji Gniezno. Obie stacje mogą kontynuować emisje przez kolejne 10 lat.

Pierwsza zgoda na dalsze nadawanie została wydana na spółkę Kablomedia. Może ona rozpowszechniać program o charakterze uniwersalnym na częstotliwości 97,2 MHz w Puławach. W 2019 roku KRRiT zgodziła się na zmianę nazwy Radia Puławy 24 na Radio Impuls. Stacja zadebiutowała w 2009 roku w internecie, a od 2014 roku jest dostępna także w eterze. Dotychczasowa koncesja rozgłośni wygasała 30 lipca 2024 roku.

Lokalna stacja telewizyjna ze zgodą na dalsze nadawanie

KRRiT przedłużyła też o 10 lat koncesję Marka Wojciecha Krzemińskiego na nadawanie w sieciach kablowych Telewizji Gniezno. Wcześniejsza zgoda na nadawanie wygasała 25 maja 2024 roku. Lokalna stacja jest dostępna w ofercie operatorów Satpol, Stowarzyszenie Osiedlowej Sieci Telewizyjnej Piekary, Servcom i UPC Polska.

Zgodnie z poprzednią koncesją, Telewizja Gniezno musi nadawać program informacyjno-publicystyczny przynajmniej przez godzinę dziennie. Na antenie powinny ukazywać się materiały dotyczące wydarzeń politycznych, kulturalnych i sportowych w regionie. Na publicystykę mają składać się rozmowy m.in. z samorządowcami i mieszkańcami.

Zobacz także: Telewizje lokalne coraz bardziej wzorują się na ogólnopolskich kanałach informacyjnych

Nadawcy są zobowiązani wnioskować o przedłużenie koncesji na rok przed jej wygaśnięciem. Jeśli taki wniosek nie wpłynie, to KRRiT może rozpisać nowy konkurs na daną częstotliwość. Tak stało się w przypadku kieleckiego Radia Fama. Przegrało ono takie postępowanie i wróciło do eteru po półtorarocznej przerwie dzięki wygraniu kolejnego konkursu.

W środę regulator zgodził się też na mniejszą liczbę treści lokalnych w okresie wakacyjnym na antenie Radia Złote Przeboje (Agora). Z podobnymi wioskami dotyczącymi lipca i sierpnia występuje wielu nadawców. Zwykle Rada godzi się na takie odstępstwa od wymogów poszczególnych koncesji. 

Dołącz do dyskusji: KRRiT przedłużyła dwie koncesje

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl