SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT obejrzy program randkowy z gejami. Wpłynęły kolejne skargi na TTV

Od listopada należący do TVN Grupy Discovery kanał TTV emituje program randkowy „Prince Charming”, w którym uczestniczy 14 gejów. Produkcję obejrzy Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl wpłynęły kolejne skargi w sprawie tego formatu.

Article

Pierwsza na świecie edycja „Prince Charming” pojawiła się na antenie amerykańskiej stacji Logo TV. Później powstały lokalne wersje w wielu krajach, m.in. w Niemczech, gdzie program pokazywał kanał Vox. W październiku polska edycja zadebiutowała na platformie streamingowej Player, a 2 listopada miała miejsce premiera na antenie stacji TTV. Program jest emitowany od wtorku do czwartku o godz. 22.30.

„Prince Charming” przypomina konwencją „Big Brothera”. Sęk w tym, że wszystkich 13 uczestników programu to geje, którzy zabiegają o względy 35-letniego Jacka. W hiszpańskiej willi dochodzi do rywalizacji w konkurencjach artystycznych, sportowych i kulinarnych. Nagrodą jest randka z tytułowym „księciem”, szukającym miłości. Model na podstawie obserwacji uczestników i randek z nimi eliminuje kolejne osoby. W programie nie brak dyskusji na temat homofobii, akceptacji czy Parad Równości.

Do KRRiT wciąż wpływają skargi

Tydzień temu informowaliśmy, że już po emisji pierwszego odcinka, gdzie nie doszło nawet do jednego pocałunku wpłynęła skarga. Na tym jednak nie koniec.  - W sumie są 4 skargi indywidualne, w tym jedna ze wskazaniem konkretnego odcinka z 2 listopada 2021 roku - informuje portal Wirtualnemedia.pl Teresa Brykczyńska, rzecznik prasowy KRRiT.

Rada wystąpiła do TVN Grupy Discovery o materiał wideo, którego skargi dotyczą. Członkowie KRRiT zapoznają się z nim i zdecydują czy ukarać nadawcę. Produkcja jest emitowana przed 23, a więc w czasie ochrony nieletnich przed niepożądanymi treściami. Nie ma w niej jednak scen seksu. TTV zakwalifikował program jako dozwolony od 16 roku życia.

Członkowie KRRiT nie mogą  do czasu zakończenia procedury komentować sprawy. - Jest w KRRiT procedura rozpatrywania skargi. Wniesienie skargi ją uruchamia. W tej procedurze jest również moje miejsce. Podjęcie działań przez członka KRRiT w sprawie wniesionej skargi (przez np. dokonania oceny uprzedzającej i jej upublicznienie) powoduje jego wyłączenie z uczestniczenia w tej procedurze wszczętej w związku z daną skargą. Nie zamierzam wyłączyć się z udziału w procedurze. I to na życzenie Szanownego Pana Redaktora - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl prof. Janusz Kawecki, członek KRRiT, często pojawiający się w mediach ojca Tadeusza Rydzyka.

Gejowski program hitem TTV i Playera

Średnia widownia pierwszych sześciu odcinków „Prince Charming” (pokazanych do 11 listopada) w TTV wyniosła 203 tys. osób, co przełożyło się na 2,46 proc. udziału stacji w rynku wśród wszystkich widzów, 3,73 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 3,16 proc. w grupie 16-59 - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Havas Media Group opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement.

„Prince Charming” minimalnie podnosi średnie długookresowe wyniki TTV. Dla porównania, w 2020 roku udział stacji wśród wszystkich widzów wyniósł 2,16 proc., a w grupie 16-49 było to 3,39 proc.

Program składa się z 21 odcinków. - „Prince Charming” wystartował bardzo dobrze, program jak na razie osiąga wyższe wyniki oglądalności niż zakładaliśmy. Przez pierwsze kilka dni wygenerował setki tysięcy odtworzeń odcinków - mówił niedawno portalowi Wirtualnemedia.pl Maciej Gozdowski, dyrektor zarządzający Player.pl.

Udział TTV w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w ub.r. wyniósł 2,16 proc., a w grupie 16-49 było to 3,39 proc.

Dołącz do dyskusji: KRRiT obejrzy program randkowy z gejami. Wpłynęły kolejne skargi na TTV

31 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
precz z rydzem
Mohery nie mogą znieść, że dwóch facetów trzyma się za rękę i tuli do siebie.
odpowiedź
User
Entropy
Jeśli podnosi średnią to albo mamy w społeczeństwie więcej gejów niż sądzimy albo społeczeństwo jest bardziej tolerancyjne niż się wydawało. A może to i to? Ewentualnie tabu kręci nawet heteryków. Krajowa Rada będzie miała seans. Czy będą zamykać oczy w trakcie momentów? Chciałbym zobaczyć relację z tej projekcji. To byłby dopiero GOGGLEBOX.
odpowiedź
User
Nicko
Niech rada ogląda, niech oczy nacieszy!
odpowiedź