SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT spotkała się z radami nadzorczymi TVP i PR. Chce jednoosobowych zarządów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji oraz minister skarbu państwa spotkali się w środę z radami nadzorczymi mediów publicznych. KRRiT przedstawiła m.in. zalety jednoosobowych zarządów w spółkach telewizji i radia publicznego.

Jan Dworak, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, foto: PAP/Jakub KamińskiArticle

W spotkaniu uczestniczyli członkowie KRRiT, minister skarbu państwa oraz przedstawiciele wybranych w ostatnich miesiącach rad nadzorczych Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz 17 rozgłośni regionalnych Polskiego Radia.

- Spotkanie dotyczyło zasad funkcjonowania rad nadzorczych mediów publicznych i ich obowiązków - mówi Wirtualnemedia.pl Katarzyna Twardowska, rzecznik prasowa KRRiT. Na spotkaniu była mowa o współpracy KRRiT i ministerstwa skarbu z mediami publicznymi i o sposobach sprawowania nadzoru nad nimi. Poruszono także kwestię roli rad programowych.

Mówiono też o nadchodzących konkursach na zarządy mediów publicznych, które organizowane będą przez rady nadzorcze.  KRRiT jest zwolennikiem jednoosobowych zarządów - o stosowanie takiego rozwiązania Jan Dworak, szef Krajowej Rady, apelował w specjalnym liście już pod koniec ub.r. (więcej na ten temat). - Pokazaliśmy zalety takiego rozwiązania - mówi nam Twardowska.

Rada nadzorcza największego medium publicznego, czyli Telewizji Polskiej o konkursie na zarząd TVP ma rozmawiać podczas najbliższego posiedzenia. Odbędzie się ono 24 listopada br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT spotkała się z radami nadzorczymi TVP i PR. Chce jednoosobowych zarządów

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olga
I tak Brauna wybiorą. Ktoś musi dobić TVP do końca. Prawda panie Janku? A po wyborach PiS obsadzi ten jednoosobowy zarząd Jackiem Karnowskim.
odpowiedź
User
przekład z naszego na polski
Przedstawiciele monopartii spotkali się z radami nadzorczymi mediów partyjnych. Przedstawiono zalety jednoosobowego zarządzania mediami partyjnymi. GenSekPress zaproponował kolejne "konkursy", które spośród partyjnej stajni i jej lenników wybiorą właściwych towarzyszy - tak jak dotychczas. "Konkursy" są ulubionym sposobem sprawowania władzy przez monopartie. Jednoosobowe zarządy, podobnie jak kilkuosobowe zarządy mediów partyjnych, nigdy i za nic nie poniosły i nie poniosą odpowiedzialności. Od odpowiedzialności cywilnej ubezpieczą się pieniędzmi podatników i… już.
odpowiedź
User
Folwark Zwierzęcy
W końkursie na Brauna, po długiej i wyczerpującej walce na slajdy i komunały, Braun pokona Miszczaka (jeżeli się zgłosi, gdyż-ponieważ na razie nie komentuje zbliżającej się hucpy, w której padło już jego nazwisko). Do końkursu dopuszczą tylko naszych, bo to prawdziwy końkurs i jak mówi jeden z ministrów obecnego kadłubowego rządu, władzy raz zdobytej, nie oddamy nigdy.
odpowiedź