SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT ukarała kanał Stopklatka za zbyt mało nowszych produkcji europejskich

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył na nadawcę Stopklatka 10 tys. zł kary za to, że w czasie przeznaczonym ustawowo na niezależne produkcje europejskie zbyt mało było treści powstałych w ciągu poprzednich pięciu lat.

Article

Zgodnie z art. 15a ust. 1 ustawy nadawcy programów telewizyjnych przeznaczają co najmniej 10 proc. kwartalnego czasu nadawania (w tej puli nie liczą się serwisy informacyjne, reklamy, telesprzedaż, transmisje i inne programy sportowe oraz teleturnieje) na programy europejskie wyprodukowane przez producentów niezależnych. W tej puli minimum połowę czasu mają natomiast stanowić treści powstałe w ciągu ostatnich pięciu lat przed emisją.

Tymczasem kontrola KRRiT wykazała, że w czwartym kwartale ub.r. w Stopklatce udział w czasie nadawania niezależnych produkcji europejskich tych stworzonych przez poprzednie pięć lat wyniósł tylko 8,37 proc.

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nałożył za to na nadawcę Stopklatki 10 tys. zł kary. Uwzględnił przy tym przesłanki ustawowe m.in. zakres i stopień szkodliwości naruszenia, możliwości finansowe nadawcy, a także jego dotychczasową działalność, w tym stwierdzone przypadki naruszenia w przeszłości powyższych norm.

Według danych Nielsen Audience Measurement w listopadzie br. udział Stopklatki w rynku oglądalności wynosił 1 proc. W pierwszych trzech kwartałach br. nadawca kanału zanotował 20,14 mln zł przychodów ze sprzedaży i 963 tys. zł straty netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT ukarała kanał Stopklatka za zbyt mało nowszych produkcji europejskich

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ort
to strata netto się jakby powiększyła ?
24 9
odpowiedź
User
widz555
Wymagane 10%, było ponad 18. O co biega?
12 13
odpowiedź
User
fan piłki
ta stacja to lipa straszna
22 19
odpowiedź
User
Dżon
Proponuję ukarać TVP(iS) za ZBYT DUŻĄ ilość tureckich seriali. Miał być Budapeszt, a mamy Ankarę. Chyba sekretarz partii ma problemy z geografią.
46 15
odpowiedź
User
fido
Kazdy kij dobry zeby przylozyc Agorze - takie mamy teraz konstytucyjne organy...
18 22
odpowiedź