SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT: uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty abonamentu

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ostrzega przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty abonamentu i nie istniejącej opłaty audiowizualnej. Autorzy pism podszywają się pod KRRiT.

Jan Dworak (fot. I.Sobieszczuk/TVP) Article

Fałszywe wezwanie do zapłaty posiada logo KRRiT, pieczątkę ministerstwa finansów oraz podpis przewodniczącego rady Jana Dworaka. Póki co takie pisma otrzymali mieszkańcy województwa podkarpackiego.

Z kolei prawdziwe wezwanie do zapłaty jest wystawiane przez Pocztę Polską lub firmę windykacyjną. Dokument posiada jedynie pieczątkę Poczty Polskiej. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomina też, że każdy abonent posiada indywidualne konto do uiszczania opłaty. Jego numer podany na dokumencie wzywającym do zapłaty abonamentu jest taki sam jak na blankiecie otrzymanym przy rejestracji odbiornika.

W celu weryfikacji otrzymanego wezwania do zapłaty należy skontaktować się z Pocztą Polską lub najbliższą jednostką policji. Informacji na ten temat udziela również biuro KRRiT.

Poprzednio przed fałszywymi wezwaniami do zapłaty abonamentu Krajowa Rada ostrzegała w styczniu br. Wówczas do mieszkań zaczęły trafiać pisma nakazujące opłacenie nieistniejącej “opłaty abonamentowej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji”, a w dokumentach figurowała też nie istniejąca Agencja Komornicza w Warszawie przy ul. J.P. Woronicza 89 (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT: uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty abonamentu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl