SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT w obecnym składzie zakończyła działalność

We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji omówiła na ostatnim już posiedzeniu zakończenie jej kadencji w obecnym składzie.

Article

We wtorek 2 sierpnia odbyło się ostatnie posiedzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w kadencji 2010-2016, na którym omówiono sprawy związane z bieżącą sytuacją mediów i zakończeniem kadencji.

Poinformowano na nim m.in., że tegoroczne przychody z abonamentu mogą wynieść 690-700 mln zł, co oznacza, że będą ponad 5 proc. wyższe od prognozy z czerwca 2015 roku (661 mln zł).

O 100 proc. wyższe niż zakładano będą także tegoroczne wpływy do budżetu państwa pochodzące głównie z tytułu opłat wnoszonych za koncesje radiowe i telewizyjne. Szacuje się, że wyniosą ok. 50 mln zł. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji prognozowała je na 25 mln zł.

KRRiT dyskutowała też o Stanowisku w sprawie określenia głównych kierunków prac w latach 2017-2019. Zostaną one wkrótce przekazane nowym członkom KRRiT.

Kadencja członków KRRiT trwa sześć lat. Obecnie w jej składzie są: Jan Dworak (przewodniczący), Witold Graboś (zastępca przewodniczącego) oraz członkowie: Krzysztof Luft, Stefan Józef Pastuszka i Sławomir Rogowski.

Dołącz do dyskusji: KRRiT w obecnym składzie zakończyła działalność

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ROB
No i skończył się pluralizm
odpowiedź
User
Martin
I bardzo dobrze!
odpowiedź
User
gość
Problem KRRiTV jest taki, że kadencyjność różnych członków nie upływa w różnym czasie i zawsze pojawia się patologia w postaci problemu braku kontynuacji. Niezależnie kto nowy przychodzi - wyrzuca wszystko do kosza , gdyby członkowie zmieniali się pojedynczo jakieś trendy by naturalnie ewoluowały, pewne pomysły wygasały, pojawiały się nowe w sposób ciągły, a nie rewolucyjny.
odpowiedź