SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRS zarejestrował nowy zarząd TVP

Sąd rejestrowy zarejestrował nowy zarząd TVP z prezesem Romualdem Orłem na czele. KRS nie uwzględnił tym samym uwag ministra skarbu, w których podnoszono wątpliwości co do legalności wyboru władz spółki.

KRS zarejestrował nowy zarząd TVP

"Sąd w swoim postanowieniu uwzględnił wniosek TVP. Z rejestru wykreśleni zostali członkowie zarządu oddelegowani z Rady Nadzorczej - p.o. prezes Tomasz Szatkowski oraz Małgorzata Wiśnicka-Hińcza, a wpisani prezes Romuald  Orzeł oraz członkowie zarządu: Włodzimierz Ławniczak, Przemysław Tejkowski i Paweł Paluch" - powiedział w środę rzecznik warszawskiego sądu okręgowego sędzia Wojciech Małek.

Nowy zarząd TVP został wybrany 19 grudnia. Od tego wyboru odcięło się Ministerstwo Skarbu, twierdząc, że jest on czysto polityczny. Resort tuż po wyborze zgłaszał wątpliwości co do formy wyboru i warunków konkursu na zarząd spółki i oświadczył, że zgłasza wotum separatum.

Przed świętami resort zgłosił też w KRS swoje uwagi do wniosku o rejestrację nowego zarządu. Uwagi ministerstwa dotyczyły m.in. faktu, że wybrany ostatecznie prezes TVP złożył wcześniej rezygnację z udziału w konkursie, a jeden z wybranych członków zarządu kandydował jedynie na stanowisko prezesa.

"Pismo ministra trafiło do akt sprawy, ale - jak widać - nie miało wpływu na treść postanowienia" - powiedział sędzia Małek.

  • Więcej informacji:
  • TVP
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRS zarejestrował nowy zarząd TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl