SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Poczta Polska sprzedaje Kryptoznaczki jako NFT. Jeden zaprojektowała sztuczna inteligencja

Poczta Polska wprowadza do sprzedaży Kryptoznaczki z serii „Polska w Kosmosie” w formie tokenów NFT. Dodatkowy znaczek została zaprojektowany z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Fot. materiały prasowe Poczty PolskiejFot. materiały prasowe Poczty Polskiej

W komunikacie Poczty Polskiej opisano, że Kryptoznaczek to tradycyjny znak opłaty pocztowej, do którego dołączona jest etykieta z adresem publicznym portfela oraz frazą klucza prywatnego portfela, zawierającego token NFT Kryptoznaczka.

Znaczek w formie NFT można kupić wraz z jego wersją papierową, wtedy nabywca nie pono żadnych dodatkowych kosztów transakcyjnych po stronie sieci blockchain.

Kryptoznaczki od Poczty Polskiej z serii „Polska w Kosmosie”

Na razie Poczta Polska oferuje cztery kategorie Kryptoznaczków, będące cyfrową wersją wyemitowanych w grudniu ub.r. serii „Polska w Kosmosie”, a także dodatkowy znaczek wyłącznie w formie tokena NFT.

Ten dodatkowy dodatkowy Kryptoznaczek został zaprojektowany, po raz pierwszy w historii Poczty Polskiej, przez sztuczną inteligencję, która przygotowała swoją obrazowa interpretacja hasła „polski satelita naukowy eksplorujący przestrzeń kosmiczną”. Kryptoznaczek przedstawia komputerową sieć neuronową, czyli całkowicie syntetyczny system przetwarzania danych, wzorowany na działaniu ludzkiego mózgu. Efekt graficzny dostosowano do ludzkiej percepcji u formy znaczka.

- Wydanie Kryptoznaczków traktujemy jako nowatorski element promocji filatelistyki, szczególnie wśród osób, które preferują nowocześniejsze formy rozrywki. Poprzez nasze smartfony możemy załatwić coraz więcej codziennych spraw, a dzięki rozwojowi cyfrowego kolekcjonerstwa – zastąpić np. konwencjonalne klasery. Otwieramy się na młodszych Klientów, którzy obserwują nowinki technologiczne i podążają za nowymi trendami. Ogromne zainteresowanie naszym projektem unaocznia, że to dobra decyzja i właściwy kierunek zmian - podkreśla w komunikacie Wiesław Włodek, wiceprezes Poczty Polskiej.

Kryptoznaczki w wersji cyfrowej i papierowej

Kryptoznaczki można kupować na stronie NFT.poczta-polska.pl. W tym serwisie można też uaktywnić cyfrową wersję Kryptoznaczków kategorii 1–4 kupionych wcześniej w formie fizycznej (są dostępne w wybranych placówkach Poczty Polskiej i na stronie Filatelistyka.poczta-polska.pl).

Kolekcja obejmuje również cyfrowe Talary Filatelistyczne, które są specjalnym rodzajem tokenów NFT i umożliwiają preferencyjny zakup lub wymianę na wersję cyfrową Kryptoznaczka kategorii 5 (NFT).

Ile kosztują znaczki z serii „Polska w Kosmosie”?
- kategoria 1: 100 tys. egz. nakładu, 18,50 zł za folder,
- kategoria 2: 50 tys. egz. nakładu, 30,80 zł za folder,
- kategoria 3: 20 tys. egz. nakładu, 61,50 zł za folder,
- kategoria 4: 5 tys. egz. nakładu, 1230 zł za folder.

- Kryptoznaczek to wyraz przywiązania do tradycyjnej roli poczty i otwartości na rozwój w dziedzinie NFT, którą pomyślnie wykorzystują polskie i zagraniczne organizacje, uatrakcyjniając swoją ofertę. Poczta Polska to firma, która większości z nas kojarzy się z tradycją i bogatą, blisko pięciowiekową historią. Czasy się jednak zmieniają, a my idziemy z duchem czasu. Dostosowujemy swoją działalność do realiów cyfryzującego się świata, co znajduje wyraz choćby w projekcie Kryptoznaczka - komentuje Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Operator przygotował emisję we współpracy z Polską Agencją Kosmiczną i Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Znaczki zaprojektował, na podstawie grafik Bartosza Morawskiego, Roch Stefaniak. Rozwiązanie techniczne zostało zaprojektowane i zrealizowane we współpracy z firmą ArchXS Dariusz Tyszka.

Dołącz do dyskusji: Poczta Polska sprzedaje Kryptoznaczki jako NFT. Jeden zaprojektowała sztuczna inteligencja

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mike
Przecież to całe eNeFTe zanim powstało już przestało istnieć, a Ci specjaliści z PP w to się pakują!
odpowiedź
User
No comments
Szukanie frajerów/jeleni. No i można w sprawozdaniu wykazać "jacy to my jesteśmy nowocześni".

Tymczasem Pocztex48 dalej idzie 3 dni robocze (sic!!!), a placówki pocztowe zmieniły się w stragany sprzedające mydło i powidło, w tym dewocjonalia i prawicowe książki/prasę.
odpowiedź
User
No comments
Szukanie frajerów/jeleni. No i można w sprawozdaniu wykazać "jacy to my jesteśmy nowocześni".

Tymczasem Pocztex48 dalej idzie 3 dni robocze (sic!!!), a placówki pocztowe zmieniły się w stragany sprzedające mydło i powidło, w tym dewocjonalia i prawicowe książki/prasę.
odpowiedź