SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Czabański grozi pozwem za sugestie, że dostał 72 tys. zł nagród jako wiceminister kultury

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiada wystąpienie do prokuratury i sądu, ponieważ Platforma Obywatelska zarzuca mu wzięcie 72 tysięcy zł nagrody. Czabański utrzymuje, że dostał tylko 6 tys. zł. - Będę domagał się przeprosin i wpłacenia 72 tysięcy na toruńskie schronisko dla zwierząt - zapowiada Czabański w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Krzysztof Czabański Article

PO zaczęła kampanię billboardową, piętnującą branie przez ministrów z rządu premier Beaty Szydło wielotysięcznych nagród. Na jeden z takich billboardów trafił wizerunek Krzysztofa Czabańskiego, posła PiS i przewodniczącego Rady Mediów Narodowych. Napis głosi „Krzysztof Czabański wziął 72 tys. zł! Wstyd. Oddajcie kasę!”.

Plakat tej treści będzie jeździł po województwie kujawsko-pomorskim, skąd Czabański startował do Sejmu. Poseł Michał Stasiński w rozmowie z serwisem Bydgoszcz.wyborcza.pl mówił: - Czabański brał aktywny udział w przejęciu mediów publicznych i obecna gadzinowa telewizja to najlepszy przykład, za co został nagrodzony.

Tymczasem sam Czabański zaprzecza, jakoby wziął 72 tys. zł nagrody i zapowiada złożenie zawiadomienia do sądu i prokuratury. - Sprawę billboardu teraz badają prawnicy, prawdopodobnie będzie to podlegało pod publiczne poniżenie funkcjonariusza publicznego. Nie dostałem 72 tys. złotych nagrody, lecz 6 tysięcy. Czekam na dokumenty z KPRM i występuję o ściganie. Kogo? Tego jeszcze nie wiem, nad tym także pracują prawnicy. Może będzie to Platforma, może konkretnie któryś poseł tej formacji. W każdym razie będę domagał się przeprosin i wpłacenia 72 tysięcy złotych na schronisko dla zwierząt w Toruniu - mówi w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Czabański.

W swoim wpisie na Twitterze Krzysztof Czabański informację o swojej nagrodzie nazwał „ordynarnym kłamstwem”.

Czabański był wiceministrem kultury od listopada 2015 do lipca 2016 roku. W sierpniu 2016 roku został szefem powołanej wówczas Rady Mediów Narodowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański grozi pozwem za sugestie, że dostał 72 tys. zł nagród jako wiceminister kultury

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
Czabański wział 70 koła ale nie jako wiceminister. Ot, cała PiSia linia obrony. Bo nam się należało.
28 10
odpowiedź
User
rozbawiony socjalistami z piSSu
Brawo towarzyszu Czabański. Należało się wam. Aktyw partyjny uważa, że należało wam się znacznie więcej za ciężką pracę na odcinku mediów. Poza tym sądy są nasze i nic wam nie zrobią te lewaki, które nie pozwalają wam, prawdziwemu funkcjonariuszowi partyjnemu wstać z kolan by propagować wartości konserwatywne.
25 10
odpowiedź
User
aZaliż
Czabański brał, ale z obrzydzeniem, więc się nie liczy.
18 9
odpowiedź