SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański chce skrócić czas na zwołanie posiedzeń i głosowanie Rady Mediów Narodowych

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański proponuje, aby zmienić regulamin działania Rady, by mógł zwoływać posiedzenia online na co najmniej 24 godziny przed ich terminem i by członkowie mieli na na oddanie głosu tylko jeden dzień. Do tej pory musieli być informowani o posiedzeniu na 7 dni przed jego terminem.

Krzysztof Czabański, fot. AKPAArticle

Z propozycji uchwały do której treści dotarliśmy i jaką zaproponował pozostałym członkom Krzysztof Czabański wynika, że chce on zmienić dotychczasowy regulamin Rady Mediów Narodowych. Do dokumentu chce dodać zapis o możliwości przeprowadzania posiedzeń „z wykorzystaniem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość” (co de facto się odbywa od początku pandemii).

Kolejną istotną zmianą ma być skrócony termin informowania pozostałych członków o konieczności odbycia posiedzenia – ma ono być zwoływane na co najmniej 24 godziny przed proponowanym terminem posiedzenia. Takie sytuacje w praktyce już się odbywały - Krzysztof Czabański ostatnie głosowanie w sprawie wyboru członka zarządu TVP zwołał w trybie nagłym i dał członkom Rady dwa dni na oddanie głosu.

Szef RMN chciałby dodać do regulaminu Rady zapis o tym, że głosowanie korespondencyjne odbywa się w formie elektronicznej, a przewodniczący będzie przesyłał mailowo zarządzenie wraz z projektem uchwał, natomiast pozostali członkowie w terminie jednego dnia mieliby oddać swój głos. Dodatkowo w ciągu jednego dnia sekretariat Rady miałby potwierdzać telefonicznie oddanie głosu.

Braun: Uchwała nie może być rozpatrywana

Zdaniem Juliusza Brauna uchwała zaproponowana przez Krzysztofa Czabańskiego „nie może być rozpatrywana” na posiedzeniu, które zaplanowano na 11 lutego.

- Zgodnie z obowiązującym Regulaminem RMN proponowany porządek obrad przekazywany jest członkom Rady wraz z zawiadomieniem o zwołaniu posiedzenia na co najmniej 7 dni przed proponowanym terminem posiedzenia Rady. Z ważnych powodów można skrócić ten termin do 2 dni - wskazuje Braun.

Rada Mediów Narodowych decyduje o powoływaniu i odwoływaniu władz spółek mediów publicznych. W jej skład wchodzą: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka, Elżbieta Kruk, Juliusz Braun, Robert Kwiatkowski.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański chce skrócić czas na zwołanie posiedzeń i głosowanie Rady Mediów Narodowych

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
radiokomitet
Tak jest towarzyszu. I wprowadzić jeszcze obowiązkowe głosowanie bez skreśleń. Na stare lata będzie także obowiązkowa emerytura, taka jak dla podobnych TW. Z partyjnym pozdrowieniem.
odpowiedź
User
Antena
A ja bym chciala, aby tych darmozjadow rozgoniono. I osadzono. Dostaja po kilka tysiecy miesiecznie plus milionowy budzet na siedzibe i darmowe posilki, samochod, kierowce dla przewodniczacego. Zyje jak krol z naszych podatkow. RMN istnieje od 4 lat... Pytanie, co zrobila, jakie zmiany ustawodawcze zapropnowala? Oczywiscie oprocz tego, ze powolala i odwolala kilku politycznych prezesow - praktycznie same kuriozalne nominacje. I zniszczyla Polskie Radio.
Tych ludzi powinno sie sadzic. Skala zniszczen i strat... Wszyscy znamy. Widzimy. Niestety, slyszymy. Chociaz Trojke coraz ciszej - 2.1. Czabanski sam nigdy nie odejdzie. Tyle strat, wtop - nie dociera, ze jest największym szkodnikiem polskich mediów.
odpowiedź
User
kodym
zlikwidowac to, natychmiast.

szkodniki mediow.
odpowiedź