SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Czabański: ustawa medialna w kwietniu ma trafić do Sejmu

Nowelizacja ustawy medialnej zawierająca zapisy o finansowaniu publicznego radia i telewizji w kwietniu trafi do Sejmu. - Będzie to cała ustawa albo pakiet dwóch ustaw - zapowiedział wiceminister kultury Krzysztof Czabański, który wziął wczoraj udział w debacie "W stronę mediów narodowych".

Krzysztof CzabańskiArticle

Krzysztof Czabański przyznał, że nie zapadła jeszcze ostateczna decyzja, w jaki sposób będzie pobierana nowa opłata audiowizualna.

- Cześć ustawy określającej nowy ustrój mediów narodowych jest gotowa. Jeżeli dorobimy do niej część finansową w ciągu dwóch miesięcy, a wszystko na to wskazuje, to w kwietniu będziemy całą ustawę albo pakiet dwóch ustaw procedowali w parlamencie. A ponieważ jest wola kierownictwa państwa, aby media publiczne naprawić, to ten pakiet przeprowadzimy - zapowiedział Krzysztof Czabański.

 

Częśc ustawy określającej nowy ustrój mediów narodowych jest gotowa. Jeżeli dorobimy do niej częśc finansową w ciągu dwó...

Posted by Krzysztof Czabański on 21 stycznia 2016

W dyskusji szef KRRiT Jan Dworak powiedział, że media publiczne do wypełniania misji potrzebują rocznie przynajmniej 2 miliardów złotych. Apelował, by wprowadzając nowe finansowanie, ograniczyć możliwość pozyskiwania reklam przez radio i telewizję publiczną.

- Jeżeli pozwoli się im nadal funkcjonować na rynku reklamy, to niezależnie od wysokości wpływów z nowego abonamentu, będą chcieli wyszarpać dodatkowe środki. Pokusa komercjalizacji będzie zawsze - ostrzegał Jan Dworak.

Według projektu ustawy o mediach narodowych Telewizja Polska, Polskie Radio, PAP i państwowe rozgłośnie radiowe będą działać jako państwowe osoby prawne kierowane przez dyrektorów, których wybierze 5-osobowa Rada Mediów Narodowych. Po trzech miesiącach od wejścia ustawy w życie wygasną umowy o pracę wszystkich zatrudnionych w tych mediach, chyba że nowi szefowie je przedłużą.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Czabański: ustawa medialna w kwietniu ma trafić do Sejmu

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
liberał
Wprowadzić w ustawie zapis o zwolnieniu 90% pracowników telewizji
odpowiedź
User
Kłamczuszek
Najpierw ustawa medialna miała być gotowa w grudniu, ale okazało się, że będzie skok na zarządy... ustawa będzie gotowa w I kwartale, zarzekał się Czabański.
Teraz okazuje się, że będzie gotowe pół ustawy, te pół pozwalające na zwolnienie wszystkich pracowników bez konsekwencji - cudowny instruktaż dla firm prywatnych jak mając w poważaniu ludzi, związki, kodeks pracy, układ zbiorowy - wywalić wszystkich i zatrudnić kogo się chce.
A najważniejsza sprawa - finansowanie - pozostanie niezałatwiona...
Ale wiecie tow. Czabański, to działa w dwie strony - ci zwolnieni niekoniecznie będą chcieli do was wrócić. I kim zrobicie te media?
odpowiedź
User
b
Amatorszczyzna, Panie Czabański AMATORSZCZYZNA....no i wraca model Komitetu d/s radia i tv...Pogadajcie z Urbanem.
odpowiedź