SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dziennikarze zarzucają Krzysztofowi Feusette’owi, że w „Sieciach” pomylił Kingę Gajewską z Aleksandrą Gajewską

Krzysztof Feusette w felietonie w tygodniku „Sieci” (Fratria) skrytykował zaangażowanie posłanki PO Kingi Gajewskiej w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego. Według wielu dziennikarzy pomylił ją z radną PO Aleksandrą Gajewską, która niedawno dołączyła do sztabu Trzaskowskiego. - Nikogo nie pomyliłem, to Kinga Gajewska miała być, wg wielu mediów, osoba odpowiedzialna za serwisy społecznościowe - zapewnia Feusette.

Krzysztof Feusette, fot. wPolityce.plKrzysztof Feusette, fot. wPolityce.pl

Publicysta Krzysztof Feusette na łamach najnowszego numeru „Sieci” w swoim felietonie w kpiącym tonie zwrócił się do posłanki PO Kingi Gajewskiej, pisząc: „Na wstępie chcemy zaznaczyć, że z wielkim entuzjazmem przyjęliśmy informację, iż do sztabu dołączyła właśnie pani Gajewska”. Dalej tekst w uszczypliwym tonie skupia się na „zasługach” posłanki Kingi Gajewskiej.

Dziennikarze aktywni na Twitterze uznali felieton za wpadkę - w sztabie wyborczym Rafała Trzaskowskiego pracuje bowiem nie Kinga Gajewska, tylko radna PO Aleksandra Gajewska. Sprawę jako pierwszy na Twitterze skomentował Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”. - Tylko nie mówcie red. Feusette'owi, że do sztabu Trzaskowskiego dołączyła nie posłanka Kinga Gajewska, ale radna Aleksandra Gajewska - napisał.

Komentarz Szułdrzyńskiego szybko podchwycili inni publicyści. - O Boże. Dziennikarstwo w Polsce, rok 2018. Każdego dnia, absolutnie każdego dnia, ta katastrofa postępuje - stwierdził Janusz Schwertner z Onetu. - I te eleganckie żarciki z nazwiska kandydata, wymyślone przez pana Fuzeta - dodał Łukasz Warzecha z „Do Rzeczy”. - Wpadka red. Feusette'a idealnie pasuje do programu „W tyle wizji”, który prowadzi. Bardzo by zaimponował, gdyby tam się znalazła razem z przeprosinami - napisał Marcin Dobski

- Genialne. 1. Napisz złośliwy tekst w gazecie. 2. Oprzyj go na waleniu w konkretną osobę. 3. Okazuje się, że pomyliłeś osoby - podsumował Patryk Słowik z „Dziennika Gazety Prawnej”.

Feusette: to szczyty żenady, nikogo nie pomyliłem

Spytaliśmy Krzysztofa Feusette, czy w tekście celowo napisał o Kindze Gajewskiej, czy chodziło mu o Aleksandrę Gajewską. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Natomiast we wtorek przed południem publicysta odniósł się do sprawy na Twitterze. - Wczorajsza "g...burza" rozpętana przez kilku hejtusiow z "Rzepy" i Onetu - (bo podobno "pomyliłem" panie Gajewskie) - to szczyty żenady. Nikogo nie pomyliłem, to Kinga Gajewska miała być, wg wielu mediów, osoba odpowiedzialna za serwisy społecznościowe. Pani Aleksandry nie znam - stwierdził.

- A do red. Warzechy, który nie odróżnia satyry od "przekręcania nazwisk" (po czym przekręca moje) mam prosty komunikat: Łukaszku, zjedz zupkę, bo znowu gwiazdorzysz - napisał Feusette. - Rozumiem także, ze "Rzepa" objęła jakiś nieformalny "patronat" nad kampanią Trzaskowskiego? Najpierw red. Kolanko relacjonuje, potem red. Szułdrzyński opiniuje? Och, jak fajnie - skomentował.

Feusette od ponad 5 lat w „Sieciach”

Krzysztof Feusette od grudnia 2012 współpracuje z tygodnikiem „Sieci” oraz portalem wPolityce.pl, pisze głównie felietony o polskiej polityce. Wcześniej był związany m.in. z „Rzeczpospolitą” oraz „Uważam Rze”.

Od kwietnia 2016 roku jest jednym z prowadzących program satyryczny „W tyle wizji” w TVP Info.

Według danych ZKDP w maju br. średnia sprzedaż ogółem „Sieci” wynosiła 41 808 egz., o 30,2 proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarze zarzucają Krzysztofowi Feusette’owi, że w „Sieciach” pomylił Kingę Gajewską z Aleksandrą Gajewską

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
racz nam wrócić Panie...
Tak to jest jak podstawą egzystencji , także dziennikarskiej, jest złośliwość w stosunku do innych ludzi. Jad zalewa oczy.
odpowiedź
User
hd
Standard u pisowskich cyngli.
odpowiedź
User
Trotyl Gryzł
hahaha, Fazer znowu na faly
odpowiedź