SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Feusette napisał „Alfabet salonu” o „ludziach partii rządzącej”. Kuźniar, Hajdarowicz, Olejnik ...

Do sprzedaży trafiła książka „Alfabet salonu” Krzysztofa Feusette’a, zawierająca opisy 80 postaci kojarzonych z mediami. Zdaniem autora mają one mieć wpływ na pozytywne odbieranie partii rządzącej. Wśród opisanych nazwisk znaleźli się m.in. Jarosław Kuźniar, Grzegorz Hajdarowicz i Monika Olejnik.

Article

Na kartach książki opisane zostały sylwetki 80 osobistości - dziennikarzy, artystów, celebrytów, naukowców, a nawet duchownych. Przeczytać w niej można m.in. o konsekwencjach medialnych dla Marcina Mellera po wycofaniu poparcia dla Platformy Obywatelskiej oraz o reakcji środowiska dziennikarskiego po tym jak Monika Olejnik powiadomiła premiera, że wszyscy dziennikarze są przeciw niemu.

W „Alfabecie salonu” znaleźli się m.in. Grzegorz Hajdarowicz, Kamil Durczok, Michał Figurski, Jarosław Kuźniar, Agnieszka Kublik, a także ks. Adam Boniecki, Adam Darski, prof. Ireneusz Krzemiński czy Maria Czubaszek.

- Opisałem osoby, które są powiązane ze sobą w sposób biznesowo-polityczny. Chodziło o ludzi, którzy bardzo często w mediach pełnią rolę autorytetów. Na początku książki pytam: czy bohaterowie dadzą się wessać w aparat partyjnej młócki, czy może już dali? Niektórzy już dali, inni będą się przed tym bronić. Łączy ich jednak pełne oddanie dzisiejszej władzy - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Feusette.

Zdaniem autora, bohaterowie jego książki - dzięki swojej częstej obecności w mediach - tworzą wspólną i taką samą narrację. Feusette nazywa ich „marionetkami”, które za każdym razem wypowiadają się w tym samym tonie.

Książka „Alfabet salonu” ukazała się nakładem Wydawnictwa Fronda. Pozycja liczy 336 stron i kosztuje 34,90 zł.

Krzysztof Feusette jest dziennikarzem i publicystą. Obecnie jest związany z tygodnikiem „W Sieci”, wcześniej był stałym felietonistą „Rzeczpospolitej” i „Uważam Rze”. Na swoim koncie ma również scenariusze napisane do kilku seriali oraz teksty piosenek.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Feusette napisał „Alfabet salonu” o „ludziach partii rządzącej”. Kuźniar, Hajdarowicz, Olejnik ...

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
plusk
Po co czytać bełkot pisowskiego propagandysty? I jeszcze jedno: czy ten cały Feustette potrafi pasać o czymś co nie sprowadza się do Michnika, Lisa lub Olejnik?
72 77
odpowiedź
User
xm
Gość ma najwyraźniej jakaś chorobliwą obsesję na punkcie "salonowych" dziennikarzy.
45 72
odpowiedź
User
Erwu
Paulo Coelho od Graczyków w natarciu.Papier przyjmie wszystko. Fronda też. Byle tylko było coś na Olejnik.
58 44
odpowiedź
User
GK
Napisał oczywiste oczywistości.
53 22
odpowiedź
User
jerzy
@trudi
Po co się trudzisz, daj przykład. Czytałem Feuseta za czasów Gaudena i nie pamiętam, by się komuś podlizywał. Więc lepiej przyznaj, że i ciebie, trudi, w tym alfabecie opisał. Będzie uczciwiej.
49 19
odpowiedź