SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Grządzielski za Danutę Woźnicką w Radiu Zet

Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia Zet w Poznaniu. Zastąpił Danutę Woźnicką, która z końcem lutego rozstała się ze stacją.

fot. materiały prasowe Article

Danuta Woźnicka była związana ze stacją przez 27 lat. Jak napisała na swoim Facebooku, jej odejście nie ma związku ze zmianą właściciela radia, „Zdecydowanie zawsze chciałam być dziennikarzem a nie pracownikiem mediów. A o to było coraz trudniej - powszechna dziś bolączka wielu dziennikarzy” - zaznaczyła.

Grządzielski zaczynał w studenckim Radiu Meteor

Krzysztof Grządzielski z mediami jest związany od 2012 roku. Zaczynał w studenckim Radiu Meteor, a w latach 2013-2023 pracował w Radiu Emaus Poznań. Od blisko 5 lat jest wykładowcą akademickim na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W lutym 2019 roku Agora za 130 mln zł przejęła 40 proc. udziałów Eurozetu, pozostałe 60 proc. nabył czeski fundusz SFS Ventures. Agora, właściciel m.in. „Gazety Wyborczej” i portalu Gazeta.pl, posiada także trzy lokalne sieci radiowe: Złote Przeboje, Rock Radio i Radio Pogoda. Spółka jest również większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego radia TOK FM. Z kolei Eurozet to inny duży gracz na rynku radiowym. W swoim portfolio posiada pięć marek: ogólnopolskie Radio Zet, ponadregionalne Antyradio oraz trzy sieci stacji lokalnych: Meloradio, ChilliZet oraz Radio Plus (Eurozet jest operatorem siedmiu rozgłośni, z dwiema współpracuje jako franczyzodawca).

Czytaj też: Agora po przejęciu Eurozetu chce walczyć o pozycję lidera rynku radiowego. Pracownicy: "boimy się"

Zgodnie z umową z 2019 roku Agora miała tzw. opcję call, czyli prawo do nabycia wszystkich udziałów od wspólnika. Jesienią 2019 roku spółka poinformowała, że zamierza zrealizować tę opcję i złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o zgodę na transakcję. UOKiK przeprowadził dwuetapowe postępowanie, obejmujące analizę rynków działania obu firm. Na początku stycznia 2021 roku prezes UOKiK Tomasz Chróstny zakazał Agorze przejęcia kontrolnego pakietu Eurozetu. W obszernym uzasadnieniu stwierdzono, że połączone firmy wspólnie z Grupą RMF stworzyłyby duopol z 70-proc. udziałem w rynku radiowym.

27 lutego po wielu zwrotach akcji Sąd Apelacyjny prawomocnie uchylił decyzję prezesa UOKiK zabraniającą Agorze przejęcia pozostałych 60 proc. udziałów Eurozetu. Agora natychmiast przejęła 11 proc. walorów i jest już większościowym udziałowcem Eurozetu (ma udziały stanowiące 51 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki). Do przejęcia pozostałych walorów nie potrzebuje już zgody UOKiK-u.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego Radio ZET miało 13,6 proc. udziału w rynku słuchalności, o 0,5 pkt proc. mniej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Grządzielski za Danutę Woźnicką w Radiu Zet

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mim
Gratulacje Panie Krzysztofie, powodzenia na ogólnopolskiej antenie.
6 1
odpowiedź
User
Dana
Boszzz, nawet w nazwisku zrobiliscie błąd. Żenada
6 0
odpowiedź
User
Xxx
Gość z katolickiego radia bez większego doświadczenia... Trudno będzie mu zastąpić Dankę, która relacjonowała m.in. z Brukseli. Nie było kogoś bardziej doświadczonego na miejscu, czy Zetka oszczędza?
15 8
odpowiedź