SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Kłopotowski nie będzie już pisał do „Rzeczpospolitej”, jego zdaniem „Plus Minus” straci tożsamość

Publicysta Krzysztof Kłopotowski poinformował o rezygnacji z dalszej współpracy z „Rzeczpospolitą” (Gremi Media). Uzasadnił to odejściem redaktorów jej weekendowego wydania „Plus Minus”. - To wywoła utratę tożsamości weekendowego magazynu dziennika - uważa.

Krzysztof Kłopotowski, fot. youtubeArticle

Krzysztof Kłopotowski współpracował z „Rzeczpospolitą” od 20 lat, w ostatnich latach pisał przede wszystkim artykuły do jej weekendowego wydania „Plus Minus”. - Powodem jest złożenie wymówień przez redaktora dodatku Dominka Zdorta oraz Wojciecha Stanisławskiego, Filipa Memchesa i Beatę Zubowicz. To wywoła utratę tożsamości weekendowego magazynu dziennika - uzasadniał publicysta.

Zdort, Stanisławski, Zubowicz i Memczes zrezygnowali z pracy w „Plusie Minusie” w czwartek, jako przyczynę podając zakończenie przez „Rzeczpospolitą” współpracy z rysownikiem satyrycznym Andrzejem Krauze. W piątek ze współpracy z „Plusem Minusem” zrezygnował Robert Mazurek.

- Przetrwałem rozmaite zmiany linii redakcyjnej. Nawet tak drastyczne, jak usunięcie redaktora naczelnego Tomasza Wróblewskiego za potwierdzony tekst Cezarego Gmyza o trotylu we wraku smoleńskiego tupolewa oraz odejście dużej części zespołu. Koledzy, którzy zostali wtedy w „Plusie Minusie”, dobrze poprowadzili pismo. Nie gorzej, niż usunięci redaktorzy Paweł Bravo i Tomasz Stańczyk. Pomimo wezwań do bojkotu „Rzeczpospolitej” ze strony ludzi oburzonych na właściciela uznałem, że trzeba pomagać kolegom w utrzymaniu placówki opozycyjnej wobec draństwa rządów Platformy Obywatelskiej - napisał Krzysztof Kłopotowski. -

- Dzięki zmianie władzy i sytuacji w mediach nie ma potrzeby chodzenia na kompromisy z ludźmi pokroju Grzegorza Hajdarowicza. Czy on wie, że w mrocznych okolicznościach stał się właścicielem dziennika pod tytułem, który zobowiązuje? Mam nadzieję, że nowi redaktorzy będą się trzymali z dala od śmietnika - dodał publicysta, nawiązując do spotkania Hajdarowicza z ówczesnym rzecznikiem rządu Pawłem Grasiem w noc poprzedzającą ukazanie się pod koniec października 2012 roku artykułu Cezarego Gmyza o trotylu na wraku prezydenckiego samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem.

 

Według danych ZKDP w pierwszych trzech kwartałach br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 54 753 egz. „Plus Minus” w obecnym wydaniu ukazuje się od października 2014 roku: nie ma w nim żadnych treści informacyjnych, a prenumeratorzy „Rzeczpospolitej” otrzymują go już w piątki.

Krzysztof Kłopotowski jest obecnie współprowadzącym program „Tanie Dranie” w TVP Kultura oraz felietonistą serwisu SDP.pl. W przeszłości był związany m.in. z Telewizją Republika, TVP1, TVP Historia i TV Puls oraz magazynami „Cinema” i „Film”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Kłopotowski nie będzie już pisał do „Rzeczpospolitej”, jego zdaniem „Plus Minus” straci tożsamość

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widmo
A gdzie był Kłopotowski et consortes podczas pisowskiej megaczystki Lisickiego w 2006 r ? Zostali i aprobowali.
odpowiedź
User
zot
W końcu się wyjaśniło. Kłopotowski był Wallenrodem we wrażym dzienniku i choć z obrzydzeniem brał kasę od Hajdarowicza, to poświęcał się dla sprawy. A teraz konfitury są już gdzie indziej, więc nie musi. Choć przez ostatni roczek jeszcze dla pewności działał pod przykryciem.
odpowiedź
User
50 eurocent
Zamknąć wszystkich do meneżerii "Od Rzecza" albo w inny der sturmer.
odpowiedź
User
xm
A co oni sobie myślą, że są niezastąpieni?
odpowiedź
User
Duch Dariusza Fikusa
wraca do Rzepy? Czyżby gazeta, po latach prawicowego przechyłu, wracała do równowagi? Potrzeba poważnego dziennika w tych zwariowanych czasach.
odpowiedź