SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krzysztof Ziemiec: każdy nowy rząd traktuje media publiczne jak łup, w 2011 roku wybronił mnie zespół „Wiadomości”

- Każda nowa władza, każdy nowy rząd traktuje media publiczne jak swoisty łup  i przychodzi po swoje - stwierdził na antenie TVP Info Krzysztof Ziemiec. Przy okazji ujawnił, że cztery lata temu przedłużono jego umowę z Telewizją Polską tylko dzięki wsparciu zespołu „Wiadomości”.

Krzysztof Ziemiec, prowadzący "Wiadomości", fot. TVPArticle

W programie „Woronicza 17” Krzysztof Ziemiec prowadził dyskusję polityków i ekspertów na temat nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, przyjętej przez parlament w środę i czwartek. Zakłada ona, że zarządy i rady nadzorcze państwowych firm medialnych będą wyznaczane przez ministra skarbu państwa, a obecne kierownictwa stracą mandat w momencie wejścia noweli w życie.

W czwartek do dymisji podali się dyrektorzy TVP1, TVP2, TVP Kultura, Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i kadr TVP. Rezygnacje zostały przyjęte przez prezesa Telewizji Polskiej.

- Pracuję długo w tym miejscu, już niejedno widziałem i niejedno przeżyłem. Każda nowa władza, każdy nowy rząd traktuje media publiczne jak swoisty łup  i przychodzi po swoje - stwierdził Krzysztof Ziemiec w czasie dyskusji. Kiedy przytoczono wypowiedzi posłów PiS krytykujących konkretnych dziennikarzy Telewizji Polskiej (kilku z nich Krystyna Pawłowicz chciała wysłać na szkolenie do o. Tadeusza Rydzyka, potem wyjaśniła, że był to żart), Ziemiec przypomniał, że to nie pierwsze takie komentarze polityków. - My dziennikarze jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji, bo przy każdej zmianie władzy wielu z nas obawia się, czy zostanie dalej w pracy czy nie, w jakich warunkach ma pracować, co teraz się zmieni. I to nie jest sytuacja normalna - ocenił. - Przeżyłem w tej firmie niejedno, widziałem niejedne zwolnienia, zawirowania i pewnie nie ostatnie - powiedział w dalszej części rozmowy.

- Sam miałem być zwolniony w 2011 roku, na szczęście stało się inaczej, dzięki zespołowi „Wiadomości” zostałem wybroniony - stwierdził też Ziemiec. Przypomnijmy, że w grudniu 2011 roku z dziennikarzem przedłużono umowę, po tym jak spotkał się z ówczesnym prezesem TVP Juliuszem Braunem. Natomiast na początku 2012 roku z „Wiadomości” zwolniono Małgorzatę Wyszyńską.

Ziemiec jest związany z Telewizją Polską od 2004 roku, z przerwą w latach 2007-2008, kiedy pracował w TV Puls. Oprócz „Woronicza 17” prowadzi główne wydanie „Wiadomości” TVP1.

Pod koniec środowego wydania „Wiadomości” Piotr Kraśko żartobliwie odniósł się do pogłosek, jakoby zmiany w kierownictwie TVP błyskawicznie miały spowodować roszady w redakcji programu. Natomiast w czwartek i piątek poważniejsze aluzje do niepewności w redakcji wypowiedziały w „Wiadomościach” Beata Tadla i Diana Rudnik.

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec: każdy nowy rząd traktuje media publiczne jak łup, w 2011 roku wybronił mnie zespół „Wiadomości”

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Buka
To tylko pokazuje, że obecni rządzący niczym nie różnią się od innych ekip, a przecież tak starają się od nich odróżniać.
odpowiedź
User
guru
akurat Pan Ziemiec za czasow tej "pełowskiej" jak to się okresla TVP na nude narzekac nie mogl ;)
odpowiedź
User
ffffff
Jedyby porzadny dziennikarz wraz z Rymanowskim.
odpowiedź