SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Krzysztof Ziemiec napisał książkę „Warto być dobrym”

W sprzedaży pojawiła się kolejna książka Krzysztofa Ziemca, prowadzącego Wiadomości” TVP1 pt. „Warto być dobrym”. Dziennikarz rozmawia w niej m.in. z Anną Dymną i Jerzym Owsiakiem.

Article

W swojej nowej książce Krzysztof Ziemiec opisuje historie ludzi, którzy pomagają potrzebującym i nie chcąc nic w zamian. Wśród jego kilkunastu rozmówców są wolontariusze, lekarze, księża i osoby publiczne.

- Jeżdżę po Polsce, spotykam się z ludźmi i widzę, ile dobrego się dzieje, choć media skupiają się tylko na nieszczęściach. Chciałem pokazać światu, że są ludzie dobrzy, że funkcjonują w małych ośrodkach i mogą być wzorem dla każdego z nas - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Krzysztof Ziemiec.

Autor „Warto być dobrym” przeplata rozmowy ze znanymi osobami, które zajmują się dobroczynnością, z opowieściami o nieznanych bohaterach. Czytelnik znajdzie na kartach książki rozmowy m.in. z Jerzym Owsiakiem, Anną Dymną, prof. Zbigniewem Chłapem i ks. Jackiem Stryczkiem, a także historię młodych wolontariuszy pracujących w hospicjum.

Ziemiec tłumaczy, że bohaterów, których życie opisał w książce, spotkał podczas pracy dziennikarskiej oraz w czasie podróży po Polsce. - Czasami sami do mnie przychodzą i dzielą się swoimi opowieściami. Opisuję te rozmowy, żeby pokazać, że mimo młodego wieku zrobili w życiu coś dobrego - tłumaczy dziennikarz.

„Warto być dobrym” ukazała się nakładem Wydawnictwa M. Książka liczy 264 strony i kosztuje 24,90 zł.

Krzysztof Ziemiec ma na swoim koncie m.in. serię książek „Niepokonani”, „Rozmowy z dystansu” czy „Wszystko jest po coś”. Dziennikarz pracuje obecnie nad kolejną książką. Będzie to publikacja z gatunku reportażu historycznego, który ma być osadzony w czasach II wojny światowej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krzysztof Ziemiec napisał książkę „Warto być dobrym”

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
budyń
Za 5 miesięcy przekonasz się Krzysiu, czy warto być dobrym
17 24
odpowiedź
User
xm
Jak nie ma tam rozmowy z szamanem z Ugandy to nie kupię.
13 28
odpowiedź
User
mx
Z warszawskim ubekiem i córunią z tvbrauna też nie ma.
36 12
odpowiedź
User
Pyzdra
Redaktor Krzysio to taki dobry chłopak...niczym redaktor Kamilek....
16 21
odpowiedź
User
prałat
Jest tak dobry, że słowem nie pisnął jak się jego Piotruś K. i Tomuś S. rozmontowali Wiadomości :) Amen.
15 23
odpowiedź