SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Znak wydaje wybór felietonów ks. Bonieckiego z „Tygodnika Powszechnego”

13 listopada nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się wybór najnowszych tekstów księdza Adama Bonieckiego „Strefa dobrego zasięgu”. Zamieszczone w nim będą felietony i wstępniaki, które ukazały się w „Tygodniku Powszechnym” w ostatnich dwóch latach.

Ks. Adam Boniecki, fot. „Tygodnik Powszechny” Article

Od listopada 2017 roku obowiązuje zakaz publicznych wypowiedzi dla ks. Bonieckiego, wydany przez przełożonego zakonu ks. Marianów. Powodem były słowa ks. Adama Bonieckiego o samospaleniu Piotra Szczęsnego oraz zdjęcie, na którym duchowny poparł Forum LGBT.

Piotr Mucharski, redaktor naczelny „Tygodnika Powszechnego” nazywa tę decyzję władz kościelnych „jedną z bardziej absurdalnych”. - Brak dystansu? Bezmyślność? Zapiekłe racje? Fanatyzm? Nie znajdziecie ich u tego autora. Są za to objawy cech zupełnie przeciwstawnych. Choćby poczucie humoru. Dlatego chciałbym zaapelować do przełożonych Adama, żeby broń Boże nie znosili zakazu jego wypowiedzi w mediach. To zaszczyt mieć na niego monopol! - mówi naczelny tygodnika.

W styczniu 2018 roku Znak wydał pierwszy wybór tekstów ks. Bonieckiego: „Połączenie odebrane”.

Teraz czas na teksty publikowane w „Tygodniku Powszechnym” w latach 2018–2019. Ks. Boniecki podejmuje w nich tematy ważne: Kościół i wiara po skandalach i napięciach ostatnich miesięcy, kondycja praworządności w Polsce, zmiany klimatu. Pisze także o przygodach, podróżach i małych radościach codzienności. Książka „Strefa dobrego zasięgu” liczy 220 stron, kosztować będzie w regularnej sprzedaży 39,99 zł.

Z danych ZKDP wynika, że średnia sprzedaż „Tygodnika Powszechnego” w sierpniu br. wynosiła 27 440 egz. (wzrost o 5,76 proc. w skali roku).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Znak wydaje wybór felietonów ks. Bonieckiego z „Tygodnika Powszechnego”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl