SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ks. Andrzej Majewski za ks. Krzysztofa Ołdakowskiego szefem redakcji katolickiej Polskiego Radia

Jezuita ks. Andrzej Majewski 1 kwietnia zastąpił ks. Krzysztofa Ołdakowskiego na stanowisku redaktora naczelnego redakcji programów katolickich Polskiego Radia.

Ks. Andrzej Majewski Article

Ks. Majewski jest byłym redaktorem, kierownikiem sekcji polskiej i dyrektorem programowym Radia Watykańskiego. Na antenie tej rozgłośni komentował m.in. wydarzenia związane z pielgrzymkami papieży Jana Pawła II i Franciszka. Specjalizuje się w wywiadach z hierarchami kościelnymi z różnych części świata.

Pracował także dla TVP, gdzie komentował ważne wydarzenia w Kościele, m.in. śmierć i pogrzeb Jana Pawła II, wybór papieża Benedykta i papieża Franciszka, a także inauguracje pontyfikatów dwóch ostatnich papieży. Przeprowadził pierwszy telewizyjny wywiad z papieżem Benedyktem XVI. Pełnił też funkcję dyrektora Europejskiego Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) w Warszawie-Falenicy. Był także kierownikiem Redakcji Programów katolickich TVP oraz rektorem kolegium Księży jezuitów w Warszawie.

O. Krzysztof Ołdakowski szefował naczelnej redakcji programów katolickich Polskiego Radia od 2013 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ks. Andrzej Majewski za ks. Krzysztofa Ołdakowskiego szefem redakcji katolickiej Polskiego Radia

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
A czy wiadomo dlaczego ks. Ołdakowski odchodzi z radia?
Bardzo go ceniłem.
32 8
odpowiedź
User
B. Krzyk
A czy wiadomo dlaczego ks. Ołdakowski odchodzi z radia?
Bardzo go ceniłem.

Pisowskiej czystki cd. Dopadli nawet księży.
25 11
odpowiedź
User
Tomasz Wybranowski
No cóż, prezes Sobala idzie na wojnę ze wszystkimi. Przyglądając sie jego decyzjom, coraz bardziej wierzę w sprzedaż częstotliwości Polskiego Radia i akcję: trzy kule burzące i tuzin buldożerów przy Alejach Niepodległości.
23 8
odpowiedź
User
były radiowiec
Dla jasności sprawy desygnowanie na stanowisko Naczelnego Redaktora Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia S.A. nie leży w kompetencjach Zarządu Spółki. Szkoda że autor artykułu nie uzupełnił tej istotnej informacji bo tak to niektórzy komentujący piszą jako powód działań "dobrej zmiany". Okresowa wymiana naczelnych wynikała z woli hierarchów kościelnych a nie z działań Zarządu Spółki.
8 8
odpowiedź