SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Książka „Echo” Maksymiliana Rigamonti najlepszą książką fotograficzną roku

Książka "Echo", autorstwa Maksymiliana i Magdaleny Rigamonti została ogłoszona książką fotograficzną roku w konkursie Pictures of the Year International w kategorii „Photography Book of the Year".

Article

Książka przedstawia efekt podróży pary - fotografa oraz dziennikarki na tereny Wołynia. Składa się ona z 12 kart, ma formę mapy, a na czarno-białych zdjęciach przedstawiono tamtejsze tereny historyczne, na każdej ze stron znajduje się kilkuwersowy tekst, nazwa wsi i jej współrzędne GPS.

"Płakał jak się rodziły nasze dzieci. Płacze dziś, kiedy książka Echo okazała się najlepszą książką fotograficzną na świecie. Pictures of the Year!"- napisała na Facebooku Magdalena Rigamonti.

Maksymilian Rigamonti w rozmowie z nami stwierdził, że „książka daje motywację do dalszej pracy”.

- Będę jednak szczery: pracując nad nią, czułem się spełniony już w momencie jej publikacji. Ukazała się dokładnie rok temu, 23 marca i już wtedy wiedziałem, że nasza praca jest czymś ważnym. Pomysł, zbieranie środków na finansowanie, organizowanie logistyki wyjazdów, przygotowanie projektu było ciężką pracą. Skończenie tej książki i jej ukazanie się było sukcesem. Wiedziałem, że ta publikacja jest ważna, jest misją, czułem się spełniony - podkreśla.

Dodał, że wspólnie z żoną pracuje nad kolejnym projektem.- Pracujemy nad kolejnym projektem, ale nie jestem jeszcze gotowy, by rozmawiać o stopniu zaawansowania prac - zapewnił.

Maksymilian Rigamonti jest fotografem na stałe współpracującym z „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wspólnie z Magdaleną Rigamonti realizują wywiady w ramach cyklu „Rigamontix2”, dziennikarka rozmawia z politykami i osobami z życia publicznego, a fotograf robi rozmówcom zdjęcia.

Wydawcą książki jest Press Club Polska.

Dołącz do dyskusji: Książka „Echo” Maksymiliana Rigamonti najlepszą książką fotograficzną roku

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Fotopstryk
Brawo Max!
odpowiedź
User
Z
Brawo Max!


Szczerze powiedziawszy, to nie wiadomo za co. Zdjęciami nie pokazuje nic nowego, żona od lat potwierdza obowiązujące w środowisku swiatopogladowe klisze. Wyróżniają się wloskobrzmiacym nazwiskiem, to wszystko z czego ich pamiętam.
odpowiedź
User
As
Nie mam zaufania do dziennikarki Rigamonti, wyjatkkwo tendencyjnej antypisowki.
odpowiedź