SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Książka Janiny Jankowskiej

"Portrety niedokończone" – nowa książka Janiny Jankowskiej ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia

Spotkanie poświęcone nowej książce Janiny Jankowskiej pt. „Portrety niedokończone. Rozmowy z twórcami Solidarności 1980-1981” odbędzie się we wtorek 30 września br. o godz. 17.00 w Klubie Traffic, ul. Bracka 25 w Warszawie. O książce mówić będą oprócz autorki: Jan Kofman, Bronisław Wildstein, Jacek Żakowski i Andrzej Friszke, który jest także autorem wstępu i opracowania. Książka została wydana w Bibliotece „Więzi”.

Tadeusz Mazowiecki, Jacek Kuroń, Władysław Frasyniuk, Andrzej Gwiazda, Marian Jurczyk – to tylko niektórzy spośród kilkunastu rozmówców Janiny Jankowskiej. W latach 1994-1987, gdy te rozmowy powstawały, ich bohaterowie nie przewidywali, że już za kilka lat będą odgrywać znaczące role w życiu politycznym wolnej Polski. Jacy byli wtedy? Jak trafili do „Solidarności”? Jak widzieli „pierwszą Solidarność”? z lat 1980-1981 i podejmowane wówczas wybory? Wtedy wszyscy mocno wierzyli, że ich droga ma sens. Dziś, gdy w naszym życiu publicznym tak mało jest bezinteresownej służby dobru wspólnemu, warto przeczytać rozmowy z ludźmi, których mimo wszystkich różnic łączyło podporządkowanie swego życia niepodległej Polsce.

Janina Jankowska jest założycielką i kierownczką Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia S.A. oraz od 1998 r. członekiem Rady Programowej PR S.A. Pracę w Polskim Radiu rozpoczęła jako reporter w 1973 r. w Redakcji Reportaży Literackich. Pracowała w NSZZ „Solidarność”, brała udział w obradach "Okrągłego Stołu" w podstoliku prasowym. Współpracowniczka prasy i wydawnictw "drugiego obiegu" . Od 2000 r. jest przedstawicielką Polskiego Radia S.A. w EBU, w zespole Documentary Project Group przygotowującym międzynarodowe warsztaty reportażu i dokumentu radiowego.

Jest laureatką nagrody głównej PRIX ITALIA (1981 r.) za reportaż "Polski Sierpień" i PREMIOS ONDAS (1998 r.) za reportaż „Powódź wszystkich Polaków”.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Książka Janiny Jankowskiej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl