SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Księżna Kate "pobita" na potrzeby kampanii antyprzemocowej

Zdjęcia brytyjskiej księżej Kate z posiniaczoną twarzą posłużyły twórcy kampanii społecznej na temat przemocy domowej. Wizerunek żony księcia Williama spreparował włoski artysta Alexsandro Palombo.

Article

Od 25 listopada obchodzimy 16 Dni Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. W tych dniach wiele organizacji rusza z działaniami edukacyjnymi na temat przemocy w rodzinie, przemocy ekonomicznej, psychicznej i seksualnej, której ofiarami częściej statystycznie padają na świecie kobiety.

Kate Middleton nie wyraziła zgody na udział w kampanii

 Włoski artysta Alexsandro Palombo postanowił opublikować autorską kampanię dotykającą problemu przemocy domowej. Do tego celu wykorzystał zdjęcia Kate Middleton, ale również wiceprezydentki Kamalę Harris, przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i hiszpańskiej królowej Letizii.

Na plakatach artysty słynne kobiety wyglądają tak, jakby ktoś je pobił. Dodatkowo pod spreparowanymi zdjęciami  "Zgłosiła go, ale: nikt jej nie uwierzył. Ale nie była chroniona, ale nikt go nie zatrzymał. I tak została zabita".

Co ważne, żadna z mimowolnych uczestniczek kampanii nie wyraziła zgody na wykorzystanie swojego wizerunku do kampanii. Alexsandro Palombo tłumaczy, że chciał w mocny sposób zwrócić uwagę na "słabe reakcje polityków na problem przemocy ze względu na płeć" a także "podkreślić nieskuteczność systemu wsparcia i ochrony ofiar". Dodaje, że w żadnym wypadku nie sugeruje, że znane kobiety są ofiarami przemocy ze strony swoich partnerów.

- Jak kobieta będąca ofiarą nadużyć i przemocy może nadal wierzyć instytucjom? Widzę tylko, że politycy zachęcają kobiety do zgłaszania przemocy, ale nie biorą na siebie odpowiedzialności za zapewnienie ochrony i wsparcia ofiarom. Państwo, które nie chroni, ale pozostawia kobiety same w rękach oprawcy, staje się cichym wspólnikiem - komentuje na Instagramie Alexsandro Palombo.

Na łamach "Daily Mail" rzecznik pałacu Kensington powiedział, że wizerunek księżej Cambridge został "bezprawnie wypożyczony" do akcji.

Alexsandro Palombo swoje plakaty umieścił na przystankach komunikacji miejskiej we Włoszech i Hiszpanii.

Dołącz do dyskusji: Księżna Kate "pobita" na potrzeby kampanii antyprzemocowej

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
derdiyok
dlaczego nigdy nie pokazują mężczyzn jako ofiar przemocy domowej skoro statystyki mówią, że jest mniej więcej po równo ofiar?
odpowiedź